Červenec 2013

it's summer

28. července 2013 v 23:42 | E.
možná už máte, stejně jako já, léta za těch pár parných týdnů plné zuby, ale přeci jenom je to lepší než v těchto dnech sedět ve školních lavicích.. to si opravdu nedokážu představit. doufám, že jste zatím nejteplejší den v roce strávili někde u vody nebo doma u oblíbených filmů, seriálů a knihy, jelikož dneska se opravdu nic jiného dělat nedalo. vlastně ano, pustila jsem se konečně do úpravy mamčiny sukně, kterou jí dala babička pár měsíců před tím než nás opustila, takže vám jí zítra nafotím a ukážu třeba i s tou, již několikrát zmiňovanou, BJ džínovou bundou:) pomalu máme za sebou první měsíc prázdnin a čeká nás, doufám že také o něco zajímavější srpen! mám pro vás pár fotek z tohoto měsíce a moc by mě zajímalo, co ještě plánujete do konce léta:)? krásnou noc!!

abychom to tu měli správňácky naladěné - pro mě hit letošního léta

před a po MARS autogramiádě na RFP! verčo, omlouvám se za ukradnutí fotek - ale jsou nej

twenty-sixth week in photos

26. července 2013 v 19:28 | E. |  my usual life in photos
25.06. upravujeme a vzpomínáme:)

abeceda songů, které mi ovlivnily život: část druhá

26. července 2013 v 0:07 | E.
přináším vám druhou část abecedy mých osudových písní! moc mě potěšili reakce na první část a tak se tady možná pár podobných článků bude objevovat častěji, jelikož jsem už dostala další nápad, jak bych mohla hudbu do tohoto blogu zapojit. jinak jsem byla donucena z abecedy vyškrtnout písmeno X, protože jsem nemohla přijít na žádný song, který by začínal na X a já si s ním spojovala určitou dobu či vzpomínku - tak snad to nikomu nebude vadit:)

N
pokaždé, když tenhle song slyším, tak mi naskočí husí kůže.. to je něco tak neuvěřitelného. opět legendární hit, který je starší než já; opět obrovská srdcovka a opět mně ke Guns N' Roses dostal strejda, tentokrát ale úspěšně.


twenty-fifth week in photos

12. července 2013 v 19:24 | E. |  my usual life in photos
18.06. takové to, když se dostanete na internet a první co na vás vykoukne je tohle:)

abeceda songů, které mi ovlivnily život: část první

11. července 2013 v 15:50 | E.
letos mi bude sedmnáct a jelikož mám v povaze, že ráda vzpomínám, tak jsem se rozhodla, že zavzpomínám alespoň trochu i tady na blogu a to formou songů, které jsem měla ráda buď v dětství, na prvním či druhém stupni na základní škole a nebo je třeba mám ráda doteď:)! k tomuhle nápadu mě vedlo hlavně to, že jsem pár dní zpátky našla svojí starou mp4ku ještě s mými oblíbenými songy z přibližně šesté či sedmé třídy, a tak jsem se rozhodla, že se s vámi o ně podělím:)) článek rozdělím na dvě části, jelikož už tak bude každý asi docela hodně dlouhý.. snad se vám ten nápad bude líbit! jinak přeji krásný zbytek dne:-**
A
ten, kdo mě zná nejspíš ví, jak moc pro mě tenhle song znamená - je mým nejoblíbenějším od nich a vždycky to bude song, ke kterému budu mít hodně blízko! ani nevíte, jak moc bych si ho přála jednou slyšet živě, jelikož jsem zatím bohužel neměla tu možnost..


twenty-fourth week in photos

8. července 2013 v 8:05 | E. |  my usual life in photos
11.06. marsové a ROCK AM RING!

twenty-third week in photos

7. července 2013 v 18:26 | E. |  my usual life in photos
04.06. rodiče slaví výročí svatby:) 31 let, neuvěřitelný!

02.07.2013 Thirty Seconds To Mars at Rock for People

5. července 2013 v 20:27 | E. |  that feeling you get when they come on stage

kdyby mi někdo před třemi měsíci řekl, že se na marse do hradce nakonec dostanu, tak bych se mu nejspíš vysmála. každo-
pádně to, co před pár měsíci ještě bylo pro mé rodiče naprosto vyloučené se stalo skutečným a já se opravdu mohla úterního koncertu 30stm na rock for people zúčastnit:) a že to byl obrovský zážitek!
do hradce jsme s weilinkou dorazily kolem dvanácté hodiny a chvíli jsme si musely počkat na to, až se areál otevře. potom následovalo čekání u staropramen stage na holky a poté jsme se jako největší nedočkavci přesunuly ke stanu s číslem dvacet jedna, kde jsme čekaly na zahájení autogramiády. to, co nemůžu nezmínit je anet a její reflexy, díky kterým nám to úmorné čekání alespoň trochu zpestřila. myslím, že na to nebudu vzpomínat jenom já - určitě i ten pavouk musí mít doživotní památku:D
a je to tady - autogramiáda. do posledních chvil mi nedocházelo, že budu mít marse na dosah ruky.. je sice pravda, že mi mé původní plány překazili organizátoři, ale i tak jsem byla mile překvapena! bála jsem se, že se v nich zklamu; že bude mít každý z nich nahozený svůj poker face a jinak nic, šmitec.. naštěstí jsem se v tomhle spletla! hned ze začátku jsem se sice ztrapnila se svým "oh shit" výstupem (ještěže jsem to řekla potichu), který jared očividně slyšel, ale bral to tak, jak bych nikdy nečekala - s úsměvem a ještě mi pochválil tričko!; shannon a jeho "thank you very much, sweetie" poté, co jsem mu řekla, že jim děkuju za perfektní hudbu, mi stále zní v hlavě:) jistě, někdo nejspíš nikdy nepochopí, proč kolem toho dělám takové haló, ale pro někoho to je zase naopak něco, na co bude do konce svého života vzpomínat.. do které skupiny se řadím já nechám na vás, protože to je určitě z toho popisu jasně vidět:))
po autogramiádě nám nezbývalo nic jiného než přetrpět koncert bloc party; další třičtvrtě hodinové čekání, které bylo mimochodem příšerný, jelikož se každý na každého tlačil a každý chtěl být co nejblíž stagi; a bylo to tady - BIRTH!!!! během prvních tří songů jsem myslela, že se na nějaké tlačení ve čtvrté řadě vykašlu a půjdu si koncert užít do zadních řad. naštěstí se to uklidnilo, čerstvý vzduch se ve stanu též sem tam mihl a tak tedy co jiného, než si koncert, na kterém jsem chtěla tak strašně moc být, pořádně užít!!
setlist byl skvělý! ano, mohli zahrát více starších songů, ale zase mně se to nové cd neskutečně líbí. ten fakt, že se záběry z rock for people nespíše objeví v chystaném videoklipu k songu do or die, rozdýchávám ještě teď; jaredův hlas během end of all days? já v tom davu měla husí kůži! to bylo.. fenomenální; hurricane a the kill akusticky? opět jsem nechápala, jak může mít někdo tak nádherný hlas - a hlavně ta atmosféra!; potom následovala pecka kings and queens a já si myslela, že se té své nejoblíbenější nakonec nedočkám. jenomže jared začal s no no no no a já na to reagoval tak, že mi začaly téct slzy štěstí - nevěřím tomu, že jsem opravdu slyšela closer to the edge živě!!! jediné, co se mi ani trochu nelíbilo bylo to, že to byl předposlední song a po něm následovalo pouze up in the air:(
nejvíce jsem byla překvapená z té atmosféry. tam nebyl člověk, co si to neužíval, nezpíval společně s nimi, neskákal, neskandoval.. prostě jedním slovem - byla to pecka! fakt nadupaný večer:) ještě když si uvědomím, že i tomo na svůj twitter napsal, že si koncert během rock for people zatím užil nejvíc z celého turné.. no ano, nechápu, proč jsem si je vždycky nechala ujít. příště rozhodně neváhám, opravdu skvělý zážitek!

to už je z doby, kdy mi to začalo docházet..

twenty-second week in photos

4. července 2013 v 15:10 | E. |  my usual life in photos
28.05. nuda před odjezdem na praxe:)

Rock For People random

3. července 2013 v 20:53 | E. |  travel and cultural diary/random
rock for people
rokenrol pro lidi