abeceda songů, které mi ovlivnily život: část druhá

26. července 2013 v 0:07 | E.
přináším vám druhou část abecedy mých osudových písní! moc mě potěšili reakce na první část a tak se tady možná pár podobných článků bude objevovat častěji, jelikož jsem už dostala další nápad, jak bych mohla hudbu do tohoto blogu zapojit. jinak jsem byla donucena z abecedy vyškrtnout písmeno X, protože jsem nemohla přijít na žádný song, který by začínal na X a já si s ním spojovala určitou dobu či vzpomínku - tak snad to nikomu nebude vadit:)

N
pokaždé, když tenhle song slyším, tak mi naskočí husí kůže.. to je něco tak neuvěřitelného. opět legendární hit, který je starší než já; opět obrovská srdcovka a opět mně ke Guns N' Roses dostal strejda, tentokrát ale úspěšně.N bonus
a zrovna u N si dovolím přidat ještě jeden song - konkrétně Nothing Else Matters od Metallicy. ano, vím že Metallica má daleko lepší songy, ale já k tomuhle mám takový určitý zvláštní vztah.. připomíná mi jedno smutné a zároveň i veselé období a hlavně ho milovala má babička.


O
U2 i přesto, že už je dnes tolik nevyhledávám, hrají docela velkou roli v mém životě - nemohla jsem se rozhodnout, jestli do tohoto seznamu zařadím právě One nebo With Or Without You či Pride. nakonec jsem se tedy rozhodla pro One, což je, určitě nejen dle mého, legendární song:)!


P
obrovská pecka! jednou si jí pustím právě v originální verzi, jindy mám zase chuť radši na tu tvrdší v podání Marilyna Mansona - ale nikdy mě nepřestane bavit.


Q
tohle si nemůžu odpustit:)! většina fanoušků tomuhle songu nemůže přijít na chuť, ale mě asi tak před čtyřmi lety chytl a nemůžu se ho zbavit dodnes - opět se potvrzuje, že má Jon prostě nejlepší hlas.


R
je to pár dní zpátky, co jsem našla starou mp4ku a ta mě právě donutila k tomu, abych napsala tenhle článek, ale k věci - našla jsem tam tenhle song a musela jsem se upřímně zasmát, když jsem si vybavila dobu, kdy mou největší platonickou láskou byl Ville Valo.


S
na tuhle pecku jsme tancovali s taťkou, když slavil své 37. narozeniny - díkybohu za to, že existují videokazety! kdyby neexistovaly, tak bych přišla o tolik hezkých vzpomínek z dětství.. a ještě řekněte, že se tu najde někdo, kdo nemá rád Pomádu:))! mladej Travolta jako Danny, sedmdesátky, ta hudba a krásná Sandy ke konci v kožený bundě a s cigaretou? nej!


S bonus
Bill a jeho dikobraz s blond proužky, Tom a blond dready, emotivní text, perfektní videoklip vystihující děj songu - ty staré dobré časy.. jakoby to bylo včera, co jsem tohle video viděla poprvé a zamilovala se do něj:) podle mě je to jejich vůbec nejlepší videoklip.


T
je zajímavé pozorovat, jak se 30STM posunuli za tu dobu dopředu.. každopádně i tak je tenhle song mou asi největší srdeční záležitostí společně s Closer To The Edge, tedy co se songů od nich týče. a jen tak mezi náma - nejvíc mě dostávaj dva Jaredové (nebo Pepové?) ve videoklipu!


T bonus
ten hlas! ten hlas!! ten hlas!!! zajímalo by mě, jestli se ještě někdy takovéhle zpěvačky dočkáme..


T bonus podruhé
kdybych do tohoto článku nezařadila These Days, tak by mě nejspíš hezky sžíralo svědomí, jelikož já tenhle song jednoduše a prostě zbožňuju! umím ho snad i pozpátku, při vzpomínce na live v Praze pokaždé brečím jako minulý rok na místě a.. ladies and gentlemen, FOO FIGHTERS - FUCKING LEGENDS!


U
tenhle song je sám o sobě perfektní - už jenom tím emotivním textem, videoklipem.. v podstatě se dostáváme k songům, které si pouštím, když nemám zrovna svůj nejlepší den.


V
jiného zástupce za československou hudební scénu tu nenajdete. tenhle song si pouštím při mých slabších chvílích.. když si potřebuju něco promyslet, když mám den blbec či třeba když se mi něco nedaří a já to nechci vzdávat. je to taková moje plakačka..


W
tady není co řešit. jenom musím složit obrovskou poklonu klukům ze Simple Plan, jelikož Welcome To My Life vypovídá o životě miliony lidí a to se jen tak někomu, hlavně v dnešní době, nepodaří.. tudíž tedy - SP PATŘÍ VÁM JEDNO OBROVSKÉ DÍKY!


W bonus
první song, který jsem od Queen slyšela. pravda, chvilku mi trvalo než jsem si je zamilovala, jelikož jsem v té době měla dobu, kdy jsem převážně poslouchala moderní hudbu, ale od té doby se pro mě We Are The Champions stal sakra důležitým songem.


Y
achjo!!! kdo nemiluje konec Pomády, já tedy nikoho takového neznám:) již zmiňovaná Sandy o pár řádků víš v kožené bundě s cigaretou a komplet celý T-birds jsou z ní na větvi - tak hrozně moc bych chtěla zažít tuhle dobu!


Z
co já bych dala za to, je slyšet živě!! Taylor a její bezchybný hlas, ze kterého mě až mrazí.. pamatuji si, jak jsem se vůbec poprvé dozvěděla o tom, že se Tay také kromě herecké dráhy věnuje zpěvu a když jsem našla Make Me Wanna Die od TPR? - no, pokud mě znáte, tak asi víte, co to semnou udělalo:)


Z bonus
Zombie podruhé - tentokrát od legend The Cranberries a se sakra smutným textem.. je sice fakt, že je to jejich nejvíc profláklý song, ale já si ho i tak ráda poslechnu.

 


Komentáře

1 Caty | Web | 26. července 2013 v 19:07 | Reagovat

Super nápad:))
Jo vidět Taylor naživo.. to by byla pecka:)
A Ville je náááhodou fešák:)):DD

2 Niči | 1. srpna 2013 v 13:56 | Reagovat

spring nicht ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama