DO IT FOR YOURSELF: GO RUN!

10. srpna 2013 v 21:27 | E.
podobný článek jsem chtěla napsat už nějaký ten pátek a jelikož jsem začala na začátku prázdnin opět pravidelně běhat, řekla jsem si proč se o tom na blogu nezmínit a vzhledem k tomu, že mě běh provází životem už od první třídy, myslím, že je tu tohle téma zcela místné:)

od první třídy jsem v běhání viděla něco, co mě naplňuje a čemu jsem se chtěla věnovat. přes čtyři roky na druhém stupni se mé zájmy radikálně změnily a já přestala jezdit na závody, ale na tréninky jsem si čas pokaždé udělala. horší to bylo s nástupem na střední školu. teď jsem během školního roku ráda, že se stíhám naučit na všechny písemné práce a na atletiku mi bohužel nezbývá čas a když už se ten čas najdu, jsem ráda, že si můžu odpočinout a na běh prostě náladu nemám. a nedá se říct, že by mě to nemrzelo.. každopádně se rozhodně nechci vymlouvat!
hlavně proto jsem ráda, že jsem si k běhání opět našla cestu, kterou jsem hledala dlouho a neustále jsem se odhodlávala k tomu, abych si vyšla ven jen tak zaběhat.. někomu to třeba přijde naprosto přirozené, ale pro mě to opravdu přirozené nebylo - ani nevím proč.

ze začátku jsem běhala ve svým starých sportovních botách, které mě ale, jak se asi dalo čekat, brzy omrzely a já si pořídila své neonové krásky, na které nedám dopustit a běhá se v nich jedna báseň:)! postupně si začínám šetřit na běžecké boty od značky nike, ve kterých běhat bude zase něco naprosto jiného, jelikož kvalita je kvalita.


mé boty jste měli možnost už několikrát vidět v článcích v rubrice "my usual life in photos". jejich cena se nepodobala žádné astronomické částce, tudíž to pro mě byla jasná koupě. dala jsem za ně necelé čtyři stovky a běhá se v nich opravdu dobře, za což jsem ráda, jelikož jsem se docela bála, že mým nárokům neobstojí.

k běhu také patří, tedy alespoň podle mě, energická hudba, která vás při běhu motivuje. když se chystám ven, tak na sluchátka nezapomínám a s přípravami na uběhnuté kilometry to není jiné. překvapující je hlavně to, že v mém playlistu najdete hodně songů, které běžně neposlouchám a možná taky proto mě při běhu tak "nakopávají". a taky to můžete brát tak, že jsem nechtěla, abych si během běhání zpívala, i když jsem se už několikrát přistihla, že si zpívám i ty, které jsem si myslela, že si nikdy zpívat nebudu:D

mám tu pro vás pár hudebních typů, které jsem vybrala ze svého takzvaného "běžeckého" playlistu:

Trapt - Headstrong
Kanye West - Stronger
Bon Jovi - It's My Life
Fort Minor - Remember The Name
Beyoncé ft. Jay-Z - Crazy In Love
Bruno Mars - Runaway Baby
Smash Mouth - All Star
Kanye West - Power
Die Happy - Survivor
Samantha Jade - Step Up
Christina Aguilera - Fighter
Black Eyed Peas - Pump It
Jessie J - Domino
Paramore - Ignorance
Lenny Kravitz - Are You Gonna Go My Way
Kanye West ft. Jay-Z - Ni**as In Paris
Nicole Scherzinger - Boomerang
Ben Cristovao - Bomby
stále ráda přijímám hudební inspirace, které si vy pouštíte, když chodíte běhat či cvičit, tudíž sem s nimi:)!

ještě bych vám ráda poradila, aby jste se svého cíle a své vysněné postavy nevzdávali hned po prvním neúspěchu nebo hned během první bolesti svalů! jelikož (teď vám řeknu jedno obrovské klišé, které je ale zatraceně pravdivé) vaše svaly o sobě dávají vědět kvůli tomu, že se sebou něco děláte a to je to nejlepší znamení, nebo snad ne:)?

a teď otázka na vás - běháte, cvičíte nebo jde tohle naprosto mimo vás? jinak přeji samozřejmě krásný zbytek večera:-**!
 


Komentáře

1 Kaylee | Web | 19. srpna 2013 v 13:59 | Reagovat

Já tě stejně strašně obdivuju, že pravidelně běháš. Já bych taky ráda běhala, ale ono se u nás ani pořádně nedá kde, a když už se opravdu chci vydat běhat, tak je buď moc horko nebo prší nebo zima. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama