Leden 2014

room details

26. ledna 2014 v 18:39 | E.

if you really want something, you don’t stop for anyone or anything until you get it

19. ledna 2014 v 17:23 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
být na umělecké škole je někdy opravdu výhoda - a jedna z těch nejhlavnějších výhod je rozhodně ta, že máme klauzury, které jsou otevřené pro veřejnost, tudíž tam většina z nás nesmí a máme mimoškolní aktivity:) co víc si přát, po minulém týdnu, který byl plný závěrečných prací a testů. další výhoda je ta, že když potřebujete koukat ve dvě hodiny ráno na přímý přenost předávání zlatých globů, tak druhý den nebudete usínat ve škole, ale na nějaké výstavě, na které se stejně nezdržíte ani hodinu.
za poslední týdny se toho ani moc nestalo kromě milého oslovení na václavském náměstí od švédských turistů, kteří nás chtěli výtahnout s Eli na kafe a jeden z nich byl echelon - škoda, že jsme tam spolu pouze zabíjely čas před odpoledkou nebo víkendu stráveného se sestrami ve sportovním centru:) jistě, v pondělí jsem obhajovala kalhoty, ale kvůli hodinovému spánku a rušné místnosti jsem ani nezaznamenala, zda mi k nim řekli nějakou přípomínku. spíš se bojím toho, co mě čeká. kabát, osmnáctiny, začátek maturitního ročníku, přehlídka maturantů, ples, maturita a potom schánění práce? nějak si to neumím představit a častokrát si přeju, abych se stala petrem panem.. možná to je pouze strach z toho, že v tomhle nemám žádné zkušenosti, ale přijde mi, že si to takhle beru jako jedna z mála lidí - proč?
jak se máte vy a jak trávíte první měsíc v novém roce? doufám, že vás nic netíží a že si plně užíváte života:))!my (!) work - trousers

13. ledna 2014 v 23:45 | E. |  my works

mám pro vás první fotky kalhot, které jsem dneska úspěšně dokončila, obhájila a stihla vyfotit ve školním ateliéru. jenomže já na nich nějak postrádám to kouzlo denního světla, tudíž, až budu příležitost, určitě je plánuji nafotit i venku. za sebe si myslím, že si mi povedly zatím nejvíce, ale to je pouze můj názor:) třeba mamka mi řekla, že její jednička je stále halenka, což moje tedy rozhodně ne. nechci se tu nějak zbytečně rozepisovat, protože nejdůležitější jsou rozhodně ty fotky, ale přeci jenom vám chci mou situaci trochu přiblížit.
vraťme se tedy o pár měsíců zpět, kdy jsem si musela rozmyslet, jak budou mé klauzurní kalhoty vypadat - ke konci prosince jsem o mé inspiraci psala. chtěla jsem nekomplikované, klasické a hlavně rovné kalhoty na tělo. poté už zbývalo najít látku, která se v mé představě bude skvěle vyjímat a světe div se, já takovou našla! o tom, jak navrhování; konstruování či šití probíhalo se s vámi rozhodně podělím, ale až se mi do rukou vrátí zpět má závěrečná pololetní práce.
ke kalhotám jsem volila jednoduché kousky - crop top, který je v podstatě mé dnešní noční DIY (ceny Golden Globe byly chvílemi vážně vyčerpávající a na zahnání nudy jsem vytáhla šicí stroj); oranžové výrazné boty, které jsou naprosto fantastické a nejradši bych je Eli ukradla a klobouk, který jí vlastně též patří.
už to nebudu dál okecávat, rozhodně budu ráda za všechny vaše názory - ať už negativní či pozitivní!

zatím se mějte krásně,


new year's eve

3. ledna 2014 v 10:27 | E. |  my usual life in photos
konečně tu pro vás mám pár fotek z posledního dne v roce 2013:) silvestra nijak neprožívám a rozhodně nejsem zastánce názoru new year, new life a to i když jsem si to možná marně nalhávala.. neříkám, že jsem si ani jedno předsevzetí nedala - to ano, ale nechci z toho dělat vyloženě cíl tohoto roku. uvidíme, možná to vydržím; možná se to splní a nebo taky možná ne. pár hodin před půlnocí jsem si byla provětrat sama hlavu a po půlnoci jsme šly se sestrami společně ven. nakonec to dopadlo tak, že jsme se na nějakou procházku vykašlaly a šly si domů do tepla pustit šťastný nový rok:)) poslední dny prázdnin budu trávit nad učením, jelikož jsem celé dvoutýdenní prázdniny proflákala. mám toho až nad hlavu a moje lenost je v takovém stádiu, že si jsem líná dojít jenom pro kafe do kuchyně, kterou mám za rohem.. snad to všechno zvládnu, musím! mějte krásný zbytek pátečního dne a vlastně i vánočních prázdnin; doufám, že jste do nového roku vstoupili tou správnou nohou a že zvládnete konec pololetí:-**
zatím,