30.06.2014 Thirty Seconds To Mars (+ special guest: Lake Malawi)

4. července 2014 v 0:51 | E. |  that feeling you get when they come on stage

lístek pod stage měl u mě v pokoji své patřičné místo hned první den poté, co se internetem prohnala informace, že 30STM opět míří do Čech - následovaly tři týdny plné nervů, jelikož kluci po celou tu dobu nic oficiálního nezveřejnili a právě až po, již zmiňovaných, třech týdnech jsem se - ne jenom já - dočkala a mohla se těšit z toho, že jsem jedna z těch šťastných, kteří lístek na stání u pódia mají doma, jelikož po oficiálním oznámení jich moc nezbylo a co nevidět byly pryč. jak dny plynuly, nemohla jsem se konce června dočkat a nakonec jsem si k lístku dokoupila ještě meet & greet, za které jsem před koncertem nebyla ani trochu ráda, ale to se rychle změnilo...

cestu do Prahy jsem měnila asi třikrát - nejdříve jsem měla jet v deset; poté v půl dvanácté, ale nakonec jsem jela až ve dvanáct a k hale dorazila kolem půl druhé odpoledne. počkala jsem na holky a společně jsme šly ke vstupu 32, u kterého byli ti šťastlivci, kteří si za něco připlatili a měli v plánu jít třeba na sound či m&g. k mému údivu nás mohla kontrolovat Emma, které jsme chtěly dodatečně popřát k narozeninám - to jsme ještě netušily, že jí během koncertu popřejeme kompletně všichni -, ale security nás poslal k Reni, která byla hrozně milá a s úsměvem mi řekla, že se na mě bude těšit. pak už následovalo jenom krátké čekání a lidi, kteří měli sound se odebrali pryč a já se - ač nerada - musela s holkami rozloučit a viděla jsem je až potom v hale. sice jsem si žádný sound nezaplatila, ale v podstatě jsem ho celý slyšela a i to mi několikrát vykouzlilo úsměv na tváři.


po cca hodině za námi přišla Reni + se dostavili lidé ze soundu, kteří měli i m&g a mě až teprve v tom okamžiku začalo docházet, že kluky za pár minut uvidím. Reni nám řekla to nejdůležitější - tj. co nesmíme, co smíme, kdy a komu máme dát dárky, které budou poté klukům předány... - a potom se jí z vysílačky ozvalo pouze "they're ready".
Jared, Tomo a všichni Echeloni je patřičně přivítali potleskem. kluci se s námi hned dali do řeči, Jared si s sebou přinesl misku plnou malin a ptal se, zda někdo nemá zájem ochutnat - samozřejmě že chtěli skoro všichni - a tak je po nás začal všemožnými způsoby házet - do pusy; do oka; někomu je dal z ruky do ruky.
otázky, na které jsme se jich ptali, se vesměs týkaly převážně toho, co jako kapela plánují - např.: jak dlouho hodlají mít pauzu (na což Jared odpověděl, že klidně i šest let, ale to si doufám vážně dělal jenom srandu! vtipkoval, že se uvidíme, až každý z nás bude mít děti a názorně nám předvedl těhotnou ženu:D); zda plánují vydat další dokument (a ano, plánují! měl by vyjít na den díkuvzdání, ale mám takový pocit, že jsem zaslechla "but next year"); někdo se jich ptal, jestli nemají v plánu tady uskutečnit church of MARS (oni na to reagovali tak, že by moc rádi, že je s tím sice strašně moc práce, ale že to milují! a taky se ptali, zda bychom přišli - což se samozřejmě ani ptát nemuseli); jestli už mají nějaké nápady na název nového alba (to nám nechtěli prozradit, jelikož je to prý něco strašně divného a nezveřejnitelného:D:D). dále se Jareda někdo zeptal, zda si plánuje střihnout opět nějakou filmovou roli (prý nic nechystá); Tomo nám patřičně povyprávěl o tom, jak mu 30STM změnili život; řekli nám, co v Praze zažili během svého volna a Jared do toho všeho stihl ještě kreslit po stole, takže jsme vlastně měli tu čest vidět Cubbinse v akci!:) (tady pokud tedy někoho zajímá to, co nakreslil - © turnthisback)
pak následovalo podepisování a focení - upozorňuji, že všechno proběhlo tak strašně rychle, že mi nějak ani nestačilo dojít, že jsem právě před někým, kdo mi tak rapidně změnil život. ale to, co mi dojít stačilo je, že Tomo je neuvěřitelný sympaťák - jako kdyby to někdo nevěděl!! během pěti sekundového podepisování mi řekl doslova: "wow! I love your lipstick color" a Jared se na mě tak všemožně ksichtil, že jsem se musela usmát; na to s úsměvem protočil oči a já mu řekla "thanks" - kdo ví, zda mi něco odpověděl:D
focení bylo též stylem šup, šup. líbila se mi Reni a její výrazná růžová čára, na které pokaždé čekal další člověk na holení (focení). když jsem ke klukům šla, tak ze sebe Tomo spěšně vypustil "pretty good style!"; já něco v tom stylu jakože "thank you so much" a Jared mi - vím, že to bylo naschvál - strčil ruku pod bundu a do mých obrovských průramků, takže měl ruku pouze na mých zádech... řeknu Vám, mnou projela taková zimnice. což určitě všichni chápete!:D a pokud ne, tak se omlouvám. potom jsem si došla pro tričko a zamířila do haly, kde zrovna zkoušeli Lake Malawi.

netrvalo to dlouhou dobu a já zaznamenala, že kolem mě proběhl někdo, kdo byl strašně podobný Anet, takže jsem na ní zavolala a nakonec jsme se všechny úspěšně našly a já měla holky u sebe:)) poté začali pouštět i lidi před halou a nastoupila předkapela - již zmiňovaní Lake Malawi. nemůžu vyloženě napsat, že se mi jejich hudba nelíbila, ale pro koncert nadupaný takovou energií bych určitě vybrala něco svižnějšího, tvrdšího. to už je ale otázka vkusu:) své půlhodinové vystoupení dokončili pár minut po osmé hodině a další půl hodinu jsme netrpělivě vyhlíželi 30STM.
myslím, že by i lepší předkapelou byl pan osvětlovač, který nás během pauzy celou dobu bavil, roztleskával a nacvičoval s námi mexickou vlnu. potom nám i tleskal, ukazoval palec nahoru, palec dolů a najednou bylo 20:30 plus pár minut, zhasla světla a já i ostatní Echeloni jsme se ocitli v našem, tak dlouho vysnívaném, MARS snu!!!:)
jako intro začala hrát skladba Birth, kterou doprovázel neuvěřitelný křik všech v hale a myslím, že jsme je v ČR patřičně přivítali. najednou se objevil Tomo i Jared, začalo Night Of The Hunter a rozjela se pořádná stominutová show, kterou však umí pouze oni!! následoval další song z alba This Is War, Search And Destroy, poté nás Jared začal pobízet a celou arénou se neslo heslo "this is war!", užili jsme si Kings And Queens a aby kluci potvrdili, že do Prahy dovezli album LLF+D, tak zazněl perfektní Conquistador, Do Or Die + Jaredovo řádění s českou vlajkou, City Of Angels a úchvatný! úchvatný! úchvatný! End Of All Days, při kterém jsem opět měla husí kůži a nechápu, jak ve mě tenhle song dokáže vyvolat tak obrovské emoce.
druhá polovina koncertu začala fantastickou akustickou show. my všichni, co jsme si připravili nápisy thank you jsme je zvedli nad hlavu a začali jsme zpívat Save Me. následovalo akustické Hurricane, From Yesterday!!!! fakt fakt fakt!! - Jared se nás sám zeptal, co chceme, aby zahrál a přiznávám, že mě trochu naštval s tím, že řekl, že v hale nikdo nezná text Buddha For Mary (ale kdo ví, třeba si ho nepamatuje on:D) - a The Kill. při The Kill Jared na pódium vytáhl malého Echelona, na kterém bylo tak strašně moc vidět, jak je šťastný, že se mi v tu ránu nahrnuly slzy do očí. ti dva spolu byli tak moc roztomilí:) abych nezapomněla - během akustiky celá hala popřála Emmě dodatečně k narozeninám. ona je tak strašně milá a rozhodně si zaslouží uznání každého Echelona!
pak následovalo už pouze NEJLEPŠÍ!!!! Closer To The Edge a Up In The Air, při kterém jsme se s holkami zase nedostali nahoru, ale ono to jednou vyjde! jak říká Anet: "tak tedy příště".

sečteno podtrženo - fakt se mi nechtělo odcházet od někud, kde jsem se cítila tak dobře, skvěle, příjemně - od někud, kde jsem se cítila doma. kluci sice slíbili, že dorazí co nejdříve, ale znáte to... ty pokoncertové deprese jsou nejhorší. doufejme, že svůj slib opět splní a třeba i za ten rok tu budou jako na koni (ne za rok, prosím prosím prosím! přijeďte dřív).

ještě se musím vyjádřit k něčemu, co je v českých recenzích nejopěvovávanější - Shannon se koncertu neúčastnil a ano, nikdo nepodal žádné oficiální vyjádření, nikdo se neomluvil a chápu, že se asi velké většině nelíbilo, že bicí byly na playback, ale sakra Jared ani Tomo za to nemůžou! tady je na vině pouze Shannon, on udělal blbost. pochybuji, že ti dva byli štěstím bez sebe, že Shannon nebubnoval po jejich levici. já se taky na Shannona těšila a možná že i úplně nejvíc, ale to už nezměníme a chtít po klucích, aby na poslední chvíli sháněli náhradníka je největší blbost, protože přiznejme si - vám by nevadilo, kdyby za bicími seděl někdo jiný?
věřím, že se Shannon ve státech užírá a že je mu strašně líto, že nemůže s kapelou, pro kterou obětoval všechno, řádit na koncertech, ale s tím nic neuděláme - ani my, ani on. stalo se, stalo - bohužel... pevně věřím, nebo spíše doufám, že nám to Shannon příště vynahradí!!:)

fotky z m&g:

fotky z koncertu:
nepřekonatelné kouzlo první fotky...
do or fuckin' die!
city of angels!!
all we need is faith... perfektní!
nádherná akustika!:)

i videa bez zvuku mají své kouzlo!:

happy b-day, Emma!

pokoncertové:

jelikož si plně uvědomuji, že tento článek je nejdelší v mé blogové historii vůbec, tak už jenom poděkuji Verče, Luczynce a Anet, že semnou pondělní den absolvovaly a že jsme si ho společně tak moc užily!!!:) děkuju!
 


Komentáře

1 Slečna bez tváře | Web | 4. července 2014 v 11:02 | Reagovat

Tak tenhle článek jsem zhltla fakt rychle! Ještě víc teď lituji, že jsem tam nemohla být.  Jsem strašně ráda, že jsem tu našla nějakého Echelona.
Docela mě i štvalo, že tam Shannon nebyl, ale myslím si, že se k tomu Jared (?) nebo Tomo někde vyjadřovali a vědělo se dopředu, že tam Shannon nebude, ne? Teda aspoň Echeloni na to byli připravení.
Btw, mám stejný plakát Kurta. :D

2 /S | Web | 4. července 2014 v 13:45 | Reagovat

Je super že máte tam v čechách také výhody v koncertoch a tak :) ku nám na slovensko málokdo zablúdi :D ako vidím si si to tam fakt užila a ešte máš aj spoločnú fotku :) pecka :)

3 ғlower мιnd ✿ | Web | 4. července 2014 v 18:10 | Reagovat

Hezky si to napsala, moc! Nejvíc mě potěšily informace z meetka, takové věci se vždycky vyplatí vědět. Na společné fotce vám to moc sluší, ale přiznejme si to, na Jaredovy oči nic nemá. A ten jeho výraz. ♥ Jinak máš moc pěkné fotky a videa v krásné kvalitě, škoda, že není zvuk, ale i tak, člověku se vybaví určité momenty :)

4 AnetA | 4. července 2014 v 21:44 | Reagovat

Ediiit, krásně napsané, úplně jsem nějaké ty okamžiky měla před očima jak jsem to četla <3 a že je to nejdelší článek? to je JEN dobře, klidně mohl být i delší! :D :)) ..pro mě byl tohle třetí Mars koncert, ale musím říct že nejlepší. Až na to že tam nebyl Shannon byl snad úplně bez chybičky!!!! na celej den mám jen úžasný vzpomínky, nemůžu se dočkat až si takovej podobnej Mars den zažijeme znovu!! těším se, i na Tebe, jsi skvělý koncertový parťák! :)) ..a na příště musíme vymyslet co se sebou uděláme až bude Jared vybírat na stage. :D prostě, příště už fakt jako!!! :D

5 Katie | 4. července 2014 v 22:39 | Reagovat

Wow, super článek, děkuji za něj! Máš s nima krásnou fotku! Moc ti to přeju to setkání s nima :) můžu se zeptat kolik to vlastně stálo? Když to tu vidim u tebe, tak příště meetko s nima potřebuju, tak abych věděla jestli mám začít šetřit už teď :D

6 E. | Web | 5. července 2014 v 13:06 | Reagovat

[5]: Ahoj Katie! Děkuji Ti moc!!:) Meet & greet se vším všudy (Q+A, podepisování, focení, přednostní vstup, upomínkové věci) stálo 5 000,- (asi za měsíc to ale o dva tisíce zvedli).
A šetřit určitě začni, protože to vážně stojí za to! Někdo Ti možná řekne, že ne, protože to je relativně krátká doba, kterou tam s nimi strávíš, ale dle mého to za tu nádhernou a doživotní vzpomínku rozhodně stojí!!:))

Jinak já jsem měla úplně to nejzákladnější meet & greet - tudíž Kings + Queens Upgrade Package. Můžeš ale mít třeba Closer To The Edge Upgrade Package a nebo rovnou Up In The Air On Stage Upgrade Package. Ceny se ale HODNĚ navyšují. Kdyžtak se koukni na stránky AIW (adventuresinwonderland.com):))

7 veronika | Web | 5. července 2014 v 15:10 | Reagovat

achjoo, ja to chci znovu.

(nemam vic co rict.. snad jenom, ze mas uplne uzasne fotky a neuveritelne krasne jsi to cele popsala!)

8 Katie | 5. července 2014 v 22:37 | Reagovat

[6]: Moc děkuju za odpověď :) ty ceny jsou fakt mazec jak na to koukám :D ale těch 5000 se ještě dá :) za pár minut je to fakt hodně, ale za splnění snu je to myslim přijatelná cena :) jsou i dražší sny, žejo :)
Každopádně ještě jednou děkuju, že jsi sepsala ten článek, je to pro mě inspirace, jinak by mě nějaký meetko ani nenapadlo.. takhle aspoň vim že to potřebuju :D a tvůj zážitek celkově je krásnej, teď jsem to celý četla znova a ke konci mi ukápla i slzička :) jsi skvělá :)

9 Sabí | Web | 6. července 2014 v 19:31 | Reagovat

upřííííííííímně.
nepřečetla sem si to celé:D
ale je ffajn,že sis to tam užila..
jinak.. tak dlouhý článek aa.
a ty fotky jsou luxusní:) muselo to být fajnn

10 E. | Web | 11. července 2014 v 23:59 | Reagovat

[8]: Takhle nějak to beru i já:)
Není vůbec zač! Naopak, já děkuji a to moc!! <3

11 Kira | Web | 19. července 2014 v 18:01 | Reagovat

[9]: Já taky ne, u prvního odstavce a dál už jsem to nedala :D

Miluju je, ale nemohla jsem tam. Ty forky ti závidím! Jsou úžasný :) A ty zážitky, muselo to bejt fakt luxusní a nezapomenutelný!

12 E. | Web | 20. července 2014 v 14:28 | Reagovat

[9]:; [11]: Já vás chápu:) Ale na druhou stranu mé články z koncertů jsou vždycky dlouhé a ráda si je rok na to čtu, tudíž se snažím sepsat každou vzpomínku, kterou mi daný den dal:)) A moc Vám děkuju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama