Srpen 2014

Velká Amerika diary

21. srpna 2014 v 22:02 | E. |  travel and cultural diary/random
stydím se, protože až do včerejšího dne jsem byla snad jediný Berouňák, který nikdy nenavštívil lomy za vesnicí Mořina. minulý týden jsem ale prolomila ledy a řekla si, že se tam do konce prázdnin musím podívat! den se se dnem sešel, já vytáhla sestru a svou nejlepší kamarádku a vyrazily jsme autobusem směr Mořinka, kde nám ze začátku dělal průvodce jeden opuštěný psík a ne a ne nás pustit vstříc dobrodružství. nakonec si našel jinou oběť a my jsme mohly vyrazit. původní plán byl sice takový, že jdeme pouze na Velkou Ameriku a celou dobu jsme si říkaly, že jdeme určitě špatně, protože jsme šly fakt dlouho a všude na nás koukaly nápisy Karlštejnsko... no, vyšly jsme z lesa a najednou vidíme Karlštejn, proč ne. pak nás čekala zpáteční cesta na Mořinu, a pak jsme to konečně našly! i přes ten náš šílený orientační smysl jsme se musely poplácat.
Velká Amerika je opravdu něco úchvatného!!! nebo alespoň mě tyto přírodní úkazy pokaždé dostanou do kolen:) další plus byl ten, že je dolů vstup na vlastní nebezpečí a tak se tam všichni kolemjdoucí neodvážili, každopádně pro mě to byla nutnost! sice jsem si prožila docela nehezké okamžiky a párkrát jsem si i uprostřed našeho horolezení řekla, že nikam nejdu a že se vrátím, ale nakonec to opravdu stálo za to. chvilku jsme pobyly u vody, povídaly si, fotily a pak se opět vydaly zpět k lanu a vyrazily zpět Beroun.
pokud jste tam ještě někdo nebyl, jakože tuším, že se nikdo takový nenajde, tak Vám tuhle lokalici vřele doporučuji! je to nádherný výlet a klidně si můžete udělat i procházku na Karlštejn, cesta je rovná a jdete pořád po silnici, nic tam v podstatě nejezdí, jenom před sebou budete mít něco kolem pěti kilometrů:) ještě plánuji navštívit Malou Ameriku, i když to prý oproti té Velké nic není...

/ náš zmíňovaný Romeo

everybody has something to live for - I live for the thrill of my favorite song

17. srpna 2014 v 19:56 | E. |  opinions of the world around me
jak přesně definovat pojem oblíbená píseň... je to píseň, kterou si člověk pustí v jakékoliv situaci a to ať už prožívá ty nejkrásnější chvíle svého života a nebo naopak, ty nejhorší. dle mého názoru je to nepostradatelná součást našich životů a všechno kolem nás ovlivní její výběr. samozřejmě že o hodně písních můžeme říct, že jsou ty naše srdcové, ale o té jediné můžeme říci, že jsme se v ní našli, že nám dodává energii, že nás v něčem inspirovala, že se nám vryla tak moc do paměti, že neexistuje den, kdy bychom si jí nebroukali a neusmívali se u toho.
já se svou oblíbenou písní vyrůstala odmalička. na videu, kde slavím své druhé narozeniny, hraje z kazeťáku a já kolem něho dělám všemožné piruety a další taneční kreace, snažím se co nejvíc přiblížit svá slova angličtině, vím přesně v jakém momentu přijde kytarové sólo a během posledního refrénu mi připadá, že člověk je při poslechu své oblíbené písně ten nejšťastnější člověk pod sluncem.
teď mi zbývá deset dnů do osmnáctých narozenin. po šestnácti letech to mám úplně stejně. možná s tím rozdílem, že už textu rozumím a snad i má angličtina není tak podprůměrná:) pokaždé mi vžene slzy do očí, pokaždé mám husí kůži a už při prvních tónech jančím, že to je ona, to je ona, to je ta má vyvolená!! úplným vrcholem by bylo, kdybych jí jednoho dne slyšela živě a pevně věřím, že se toho dočkám.
abych to tak shrnula - naše oblíbená píseň o nás dokáže říct tolik, že si to ani neuvědomujeme. z jedné písně se toho dá o nás tolik zjistit... a co teprve, jestli nám i pomohla rapidně změnit život...

takže jestli mi někdo jednou bude zařizovat poslední rozloučení, tohle je ta největší nutnost! -

na jaké písně nadáte dopustit vy?

movie tips

13. srpna 2014 v 18:09 | E. |  movies you have to/don't have to watch
Her / Ona (2013) - v hl. rolích Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams - Film, který je zvláštní ve všech směrech. Kdo ví, třeba jednou bude naprosto normální mít romantický vztah s operačním
systémem.

"...je první operační systém umělé inteligence, intuitivní bytost, která Tě poslouchá, která Ti rozumí a zná tě. Není to pouze umělý systém... je to vědomí..."

start where you are / use what you have / do what you can

6. srpna 2014 v 18:01 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
první polovina prázdnin za námi a já se nestačím divit, jak rychle to utíká... máte ještě něco naplánovaného?:) já momentálně celé dny trávím buď u seriálů, filmů, spánkem, cvičením (moje nohy jsou absolutně mrtvé) a nebo přípravou na maturitu - v životě bych neřekla, že něco takového napíšu, ale je to tak. konečně jsem se už přiblížila plnému počtu knih, mám hotovou polovinu otázek z angličtiny a zítra se chystám na konstrukce, které mi dneska přišly na mail, takže si nejspíš dovedete představit, co mi v tu chvíli proběhlo hlavou. na srpen nic namlánovaného nemám, když pominu narozeniny. sice bych se moc ráda ještě podívala buď do Berlína nebo do Hamburku, ale moc velké naděje tomu nedávám, protože moje rozhodování je v posledních dnech ty tam. ještě bych si ráda vyrazila na Lipno, tak uvidíme:))
za tu dobu, co jsem nepsala se toho v podstatě vážně nic moc nestalo, když pominu skvělý den s Verčou, Anet a Eli, kdy jsme si jednu středu udělaly výlet na Warhola, do Stromovky a potom to zakončily na "večeři" v McDonaldu - si docela protiřečím s tím cvičením a mekáčem, vím!
takže tedy... pokud se ještě někam chystáte, tak si to koukejte pořádně užít a pokud ne, tak nezoufejte, protože v tom nejste sami a neplánované akce jsou vždy nejlepší!:)