Velká Amerika diary

21. srpna 2014 v 22:02 | E. |  travel and cultural diary/random
stydím se, protože až do včerejšího dne jsem byla snad jediný Berouňák, který nikdy nenavštívil lomy za vesnicí Mořina. minulý týden jsem ale prolomila ledy a řekla si, že se tam do konce prázdnin musím podívat! den se se dnem sešel, já vytáhla sestru a svou nejlepší kamarádku a vyrazily jsme autobusem směr Mořinka, kde nám ze začátku dělal průvodce jeden opuštěný psík a ne a ne nás pustit vstříc dobrodružství. nakonec si našel jinou oběť a my jsme mohly vyrazit. původní plán byl sice takový, že jdeme pouze na Velkou Ameriku a celou dobu jsme si říkaly, že jdeme určitě špatně, protože jsme šly fakt dlouho a všude na nás koukaly nápisy Karlštejnsko... no, vyšly jsme z lesa a najednou vidíme Karlštejn, proč ne. pak nás čekala zpáteční cesta na Mořinu, a pak jsme to konečně našly! i přes ten náš šílený orientační smysl jsme se musely poplácat.
Velká Amerika je opravdu něco úchvatného!!! nebo alespoň mě tyto přírodní úkazy pokaždé dostanou do kolen:) další plus byl ten, že je dolů vstup na vlastní nebezpečí a tak se tam všichni kolemjdoucí neodvážili, každopádně pro mě to byla nutnost! sice jsem si prožila docela nehezké okamžiky a párkrát jsem si i uprostřed našeho horolezení řekla, že nikam nejdu a že se vrátím, ale nakonec to opravdu stálo za to. chvilku jsme pobyly u vody, povídaly si, fotily a pak se opět vydaly zpět k lanu a vyrazily zpět Beroun.
pokud jste tam ještě někdo nebyl, jakože tuším, že se nikdo takový nenajde, tak Vám tuhle lokalici vřele doporučuji! je to nádherný výlet a klidně si můžete udělat i procházku na Karlštejn, cesta je rovná a jdete pořád po silnici, nic tam v podstatě nejezdí, jenom před sebou budete mít něco kolem pěti kilometrů:) ještě plánuji navštívit Malou Ameriku, i když to prý oproti té Velké nic není...

/ náš zmíňovaný Romeo

/ cestou na Karlštejn
/ sestra šla obhlídnout terén
/ jedna z mála lepších cest - takže pokud se též chystáte na Velkou Ameriku a chcete sejít dolů, tuhle cestu můžu jedině doporučit!
/ já na ně vážně nedám dopustit! i dokonce lézt po skalách s nimi jde
/ má oblíbená!!!

takže pokud máte cestu a nebo alespoň chuť, sbalte si něco na zub, něco k pití a vyražte na Mořinu, která je od Prahy plus mínus dvacet šest kilometrů:) stojí to za to!

"take me down to the paradise city..."
 


Komentáře

1 Blanka | Web | 21. srpna 2014 v 22:14 | Reagovat

Krása!Super fotky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama