movie tips

28. října 2014 v 16:02 | E. |  movies you have to/don't have to watch
Restless / Neklid (2011) - v hl. rolích Mia Wasikowska, Henry Lee Hopper - Nevšední film. Chvílemi mě nudil, chvílemi jsem se od něj nemohla odtrhnout. Jako celek má zvláštní až depresivní náladu.

"Enoch, let me go..."


Pulp Fiction / Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) - v hl. rolích John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman - Po pravdě jsem si myslela, že mě tenhle film bavit nebude a to už vzhledem k tomu, že je delší. Ale spletla jsem se a když začaly běžet titulky, tak jsem nemohla uvěřit tomu, jak ty dvě hodiny rychle utekly. Jediné, co mě na celém filmu opravdu iritovalo byla až přehnaně přecitlivělá Fabienne.

Mia: "Don't you hate that?"
Vincent: "What?"
Mia: "Uncomfortable silences. Why do we feel it's necessary to yak about bullshit in order to be comfortable?"
Vincent: "I don't know. That's a good question."
Mia: "That's when you know you've found somebody special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably enjoy the silence."

The Conjuring / V zajetí démonů (2013) - v hl. rolích Vera Farmiga, Patrick Wilson, Lili Taylor - Já opravdu snesu všechno, nebo teda... s rezervami, ale ano, snesu. Každopádně tohle je jeden z nejlepších nových hororů. A fakt stojí za to! Plus ta skutečnost, že to je inspirováno skutečnými událostmi? No... Navíc je to jeden z mála hororů, který skončí relativně dobře.

"Je to něco, co nikdy nekráčelo po zemi v lidské podobě. Něco démonického..."

Corpse Bride / Mrtvá nevěsta (2005) - v hl. rolích Johnny Depp, Helena Bonham Carter - Můj milovaný Burton! Jeden z mála animovaných filmů, na který se můžu dívat každou chvíli a nikdy mě neomrzí. Od Tima je to nejspíš můj nejoblíbenější kousek, co váš? A též se pokaždé ptáte zda by si Viktor vybral Viktorii, kdyby Emily nebyla mrtvá?

"Kdybych neseděl v tvém mozku, řekl bych, že žádný nemáš."

Dracula Untold / Drákula: Neznámá legenda (2014) - v hl. rolích Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper, Charles Dance - Trailer se mi natolik líbil, že jsem se nemohla dočkat až budu sedět v kině... Ani nevím, jestli mě film zklamal či nikoliv. Nelíbil se mi konec, ale čekala jsem, že tam něco takového bude, jelikož to je v každém filmu, který má alespoň sebemenší kontext s Drákulou. Každopádně kdyby to utli pět minut před oficiálním koncem, vůbec bych se nezlobila. A jen tak mezi námi... film má úchvatný soundtrack!!

"Drink and let the games begin."

The Dark Knight Rises / Temný rytíř povstal (2012) - v hl. rolích Christian Bale, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway - Nebudeme si nic nalhávat - první díl nic nepřekoná (už jenom kvůli Heathovi), ale teda! I poté, co temný rytíř povstane má co nabídnout.

Prisoner: "You do not fear death. You think this makes you strong. It makes you weak."
Bruce Wayne: "Why?"
Prisoner: "How can you move faster than possible, fight longer than possible without the most powerful impulse of the spirit: the fear of death."
Bruce Wayne: "I do fear death. I fear dying in here, while my city burns, and there's no one there to save it."
Prisoner: "Then make the climb."
Bruce Wayne: "How?"
Prisoner: "As the child did. Withnout the rope. Then fear will find you again."

Billy Elliot (2000) - v hl. rolích Jamie Bell, Gary Lewis, Julie Walters - Příběh kluka nekluka. Dlouhou dobu jsem žádné filmové postavě nefandila tolik jako Billymu. A vlastně velké díky patří Eli, která mi film doporučila a já ho teď doporučuji Vám a věřte mi, neuděláte chybu, když se na Billyho baleťáka podívate!

Profesorka u konkurzu: "Ještě poslední otázku, Billy. Můžeš mi říct, co při tom třeba cítíš? Když tancuješ?"
Billy Elliot: "Nevím. Je mi moc dobře. Nejdřív jsem ztuhlej, ale jak začnu, tak na všechno zapomenu a... jako zmizím... někam pryč. Jako by se mi to vevnitř změnilo. Jako kdyby tam hořel oheň. A já se vznáším jak pták... jako elektřina."

Into the Wild / Útěk do divočiny (2007) - v hl. rolích Emile Hirsch, Vince Vaughn, Catherine Keener - Film, který tady na mě koukal od začátku roku 2014 a já pořád ne a ne zapnout play. Lituji toho, protože tenhle kousek toho v sobě má tolik! Taky si někdy říkáte, že by bylo nejlepší, kdyby jste se sebrali a zmizeli někam, kde nebudete rušeni civilizací, kde nebude muset řešit peníze, kde každý den budete zažívat něco nového?

"Dva roky kráčí po zemi. Nemá telefon, nemá bazén, nemá žádné domácí zvířátko, nemá cigarety. Absolutní svoboda. Extrémista. Estetický cestovatel, jehož domovem je silnice. Utekl z Atlanty. Není cesty zpět, protože "Západ je nejlepší." A teď, po dvou letech potulování, přišlo konečné a největší dobrodružství. Vrcholná bitva, jež má zabít faleš uvnitř tebe a vítězně uzavřít duchovní pouť. Deset dní a nocí strávených v nákladních vlacích a stopováním jej dovedlo na Velký Bílý Sever. Už není otravován civilizací, před níž prchá, ale kráčí sám do země, v jejíž divočině se ztratí."
- Alexander Supertramp, květen 1992.

Transcendence (2014) - v hl. rolích Johnny Depp, Rebecca Hall, Paul Bettany, Morgan Freeman, Cillian Murphy - Myšlenka filmu? Fantastická. Ale dál? Řeknu to takhle... film má rovné dvě hodiny a mně připadalo, že všechno, co se v něm za tu dobu odehrálo, by se jednoduše dalo shrnout do půl hodiny a každý by z toho měl úplně stejný obrázek. Korunu tomu pak dala finální scéna, která pravděpodobně má být strašně dojemná, ale já jsem asi vážně na jiné filmy. Bohužel to nezachránil ani Depp.

"Profesore Castere, takže vy chcete stvořit Boha? Vlastního?" - "To je dobrá otázka... ale nedělá tohle člověk odjakživa?"

Gran Torino (2008) - v hl. rolích Clint Eastwood, Bee Vang, Christopher Carley - Fenomenální! Já vážně nevím, jak jinak ten film popsat. Něco takového se musí vidět.

notář: "(Cituje ze závěti Walta Kowalskiho.) A svoje auto Gran Torino z roku 1972 odkazuji... svému příteli... Thao Vang Lorovi. Pod podmínkou, že z něj neuřízne střechu jako nějaký Mexický uzenáči a nenamaluje na něj nějaký debilní plameny, jako to dělaj bílí drbani a dozadu nedá takový to buzerantský křídlo, co si tam dávaj ostatní bambusáci. Na to rovnou zapomeň. Pokud se toho všeho dokážeš zdržet, auto je tvoje."
 


Komentáře

1 Weili | Web | 29. října 2014 v 18:10 | Reagovat

ty jo jak jsi psala o tom, že ti bude chybět tvůj diář s Malým princem..nevím jistě, jestli byl zrovna od Moleskine, ale myslím že jsem nedávno v Luxoru nějaký 2015-diář s Malým princem viděla?:D tak třeba se ti poštěstí i na další rok :)

achjo kdybych nebyla tak líná koukat na filmy, tak tyhle typy článků i dost ráda využiju, jenže já vždycky něco rozkoukám a za deset minut začnu dělat sto jiných věcí a pak už ten film ani nemá cenu, takže Wejli se v klidu může dívat na filmy jen v kině :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama