Prosinec 2014

happy happy

31. prosince 2014 v 22:47 | E.

zas a znova, v ten samý den, v ten samý měsíc, ale rok, se kterým se loučím je zakončen číslem 14. je až děsivé, jak ten čas letí. však nedávno byl Silvestr 2013, všichni si přáli šťastný nový rok a na každém kroku na nás blikalo PF 2014. ale i tak... rok se s rokem sešel a já už po páté sedím před otevřeným novým článkem a chystám se zavzpomínat na uplynulých 12 měsíců.
asi první vzpomínka, která se mi vybaví, je bezpodmínečně koncert a zároveň setkání s Thirty Seconds To Mars. byl to můj dárek k osmnáctým narozeninám, který jsem si rozbalila 2 měsíce dopředu, a že stál za to! MARS se navíc stali úplně první kapelou, kterou jsem live viděla více než jednou a pevně věřím, že to číslo poroste:) ten den budu mít ještě hodně dlouho v živé paměti.
dále se krásně vzpomíná na Moravu, Vídeň a na MARS night u Verči. na Moravě jsem strávila nejteplejší týden letošního léta. šla jsem po stopách Valtic, Mikulova a dechberoucí Lednice, která teď, zasněžená, musí vypadat snově. s Vídní jsem si splnila jeden ze svých cestovatelských snů a doslova mne uchvátila. MARS night byla takový můj předčasný narozeninový dárek, protože jsem si jí užila daleko víc než svůj oficiální vstup do světa dospělých. nasmalý jsme se, holky - tedy respektivě Péťa - udělaly guacamole, shlédly jsme pár filmů s Jaredem a v neposlední řadě nutno podotknout, že Verča má doma ten nejroztomilejší zvěřinec:)! #editkabeingeditka
obrovskou věcí pro mne bylo došít zimní kabát, protože si dost přesně pamatuji, jak jsem si ve druhém ročníku nedokázala vůbec představit, že se dostanu až takhle daleko. což mi připomíná, že jsem Vám ho ještě neukázala - napravím:)
v říjnu jsem si odbyla svou premiérovou módní přehlídku, kterou jsme s holkami ze třídy uspořádaly pro akci City Mod. a že to byl pořádný adrenalin. celý ten den ve mně budí spíše smíšené pocity. chvílemi jsem se chtěla propadnout do země, chvílemi jsem nedokázala ani slovy popsat, jak jsem šťastná...
sakra důležitou věcí je také maturitní ročník, který teprve v novém roce nabere na obrátkách.

když to tak shrnu, tak pro mne byl rok 2014 doopravdy jako na houpačce. ať už co se týče nálad, školy či osobních věcí. nejlepší rok to rozhodně nebyl, ale také ne ten nejhorší, to bych mu křivdila. měl své skvělé i špatné dny, ostatně jako každý rok.

nový rok - rok 2015 - to bude kapitola sama o sobě. v podstatě ho bude provázet jedno jediné heslo: teď nebo nikdy. podle něho se budu muset řídit a to ať se mi to líbí nebo ne.
hned 22. ledna maturitní přehlídka, 16. února ples a pak, řekněme stále někdy za dlouho, maturita a rozhodování se co bude dál. po pravdě řečeno se daleko více bojím toho, co přijde po maturitě, protože na tuto otázku si nedokážu do této chvíle odpovědět. práce nebo studovat dál?
jak vše dopadne, jak se nakonec rozhodnu, kam vše nakonec bude směřovat? tak o tom napíšu až v dalším pokračování - přesněji někdy během Silvestra 2015:))

už nezbývá dodat nic jiného než Vám všem popřát krásný a šťastný rok 2015! aby pro Vás byl radostným, úspěšným, aby jste během něj zažili nespočet krásných zážitků, na které do konce svého života nezapomenete. přeji Vám pevné zdraví, protože bez něj nejde nic... samozřejmě také hodně štěstí a lásky. snad i já v tom novém najdu něco, na co nikdy nezapomenu:) mějte se nádherně a přeji krásný zbytek posledního dne v roce 2014 - krásný zbytek Silvestra:-**!!!
E.

xmas random

31. prosince 2014 v 18:21 | E.
doufám, že jste všichni měli pohodové a veselé Vánoce, že jste se nepřejedli už před štědrovečerní večeří a že jste viděli zlaté prasátko! též pevně věřím, že Vám letos Ježíšek nadělil to, po čem vaše srdce toužilo nejvíce.
já nevím jak vy, ale mně letošní Vánoce přišly... něčím jiné. neměly tu správnou, neopakovatelnou atmosféru. možná díky tomu počasí, kdo ví. každopádně kdyby Štědrý den byl dnes, to by bylo rozzářených očí a postavených sněhuláků:)!


xmas happiness

14. prosince 2014 v 9:49 | E.
Přeji krásnou třetí, tedy stříbrnou, adventní neděli! Pokud Vás zajímá, co na Vánocích miluji nejvíce, tak rozhodně neprošvihněte tento článek:)


1. FILMY
Určitě nejsem jediná, která si bez svých oblíbených vánočních filmů neumí představit vánoční čas. Miluji, když za zachumlám do peřin, udělám si horkou čokoládu, vezmu si teplé ponožky, zapnu Sám doma a pak už se jenom směju tomu, jak je ten Kevin vychytralý:) Konkrétně zrovna bez Kevina si Vánoce nedovedu představit. Dále mám ráda Polární expres nebo třeba Vánoční koledu. Co vy? Taky rádi relaxujete v posteli s cukrovím a svým oblíbeným filmem?

tipy z TV programu:
Sám doma - JOJ 23.12. 20:30
Sám doma 2: Ztracen v New Yorku - Prima 15.12. 20:15, JOJ 24.12. 19:00
Grinch - Prima 23.12. 10:25, 24.12. 07:35
Vánoční koleda - Prima 23.12. 23:50


2. SVĚTÝLKA
Miluju všechno, co se během Vánoc leskne, blýská, všechno co svítí, hraje barvami a bliká! Jakmile začne první adventní neděle a vše se kolem mě rozsvítí, tak ve mně začíná růst pocit, že se konečně blíží nejkrásnější svátky plné rodinného štěstí, pohody, radosti, smíchu a světýlek všemožných barev a podob!


somewhere between giving in and giving up

10. prosince 2014 v 23:33 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
nevím, komu mám děkovat za to, že ten čas tak letí. a jelikož z napsané věty se ironie asi snadno nepozná, tak vám rovnou říkám, že to je tak myšleno. nejlepší by bylo, kdyby teď začínal teprve listopad, protože během dvou šestihodinových praxí je naprosto nemožné stihnout došít celý model - ale tak co, učitelky si asi myslí, že jsme kouzelnice, protože jinak bychom přeci nezačínaly všechny střihat až na začátku listopadu! aby toho nebylo málo, tak do toho všeho se projevuje předvánoční nálada, kdy se musí nakupovat dárky, všechno zařizovat + se do toho všeho nervuji, že tu je co nevidět nový rok a já k maturitě mám hotové velké... nic. brzo mi to začalo docházet a se svým přístupem budu možná i ráda, když k ní budu puštěna. já fakt vím, proč nemůžu jít na žádnou vysokou. high five sama se sebou, jasně...
aby toho všeho nebylo málo, tak semnou samozřejmě musí přestat komunikovat mobil, každého štvu se svými náladami, nic mě nebaví (!!!! už i hudba mi přijde stereotypní) a ani nemám nějaké nutkání to změnit - co to semnou, do háje, je?
taky máte někdy dny, kdy byste nejradši sebe samotné přizabili? protože já jo, v poslední době až moc často, což mě na jednu stranu štve nepopsatelným způsobem, ale na druhou stranu s tím odmítám cokoliv dělat, super.

fajn, fajn, fajn. doufám, že si alespoň vy užíváte předvánoční atmosféru, zmrzlé prsty, nosy a uši, pečení perníčků, nakupování dárků a předčasně už všem alespoň takto přeji krásnou třetí adventní neděli!:)