movie tips

24. ledna 2015 v 20:01 | E. |  movies you have to/don't have to watch
Penny Dreadful (2014) - v hl. rolích Eva Green, Josh Hartnett, Harry Treadaway, Timothy Dalton, Reeve Carney - Začnu něčím, o čem bych v tomto článku správně ani psát neměla, začnu seriálem. Řeknu to takhle - kam se hrabou všechny seriály, kterých jsem se ještě nedávno nemohla nebažit. Penny? Naprostá topka! A Eva jako Vanessa Ives? Ještě větší topka!! Jestli znáte a stále váháte, zda se začít dívat, tak si pusťte tuto scénu z druhé episody a myslím, že váhát přestanete. Co víc říct - tleskám! Druhá série už na konci dubna.

Ethan Chandler: "You ever wish you could be someone else? Just run away from your life?"
Dorian Gray: "All the time."


Cloud Atlas / Atlas mraků (2012) - v hl. rolích Tom Hanks, Halle Berry, Ben Whishaw, Jim Broadbent, Doo-na Bae - Já Vám nevím. Asi to bude vůbec poprvé, co někdo napíše, jak ho ten film neoslovil a jak mu vůbec nic nedal. Mě vážně ani jednou, během těch necelých tří hodin, nenapadlo, že má něco do sebe a jak je skvělý... Tak trochu zbytečně ztracený čas.

Sonmi-451: "Žít znamená být vnímán. Poznat sami sebe proto můžeme pouze očima druhého. Podstata našich nesmrtelných životů spočívá v následcích našich slov a činů, jež přetrvávají a prostupují věčností. Naše životy nepatří jen nám. Od kolébky do hrobu jsme spojeni s ostatními, svázáni minulostí i přítomností, a každým zločinem a každou laskavostí dáváme vzniknout vlastní budoucnosti."

The Breakfast Club / Snídaňový klub (1985) - v hl. rolích Emilio Estevez, Anthony Michael Hall, Judd Nelson, Molly Ringwald, Ally Sheedy - Film, ve kterým se každý najde - tedy alespoň co se mladých týče. Je to už delší dobu, co jsem se na něj podívala poprvé a stále se k němu hrozně ráda vracím. John a Claire jsou navíc nejkrásnější filmový pár!

John Bender: "YOU ARE A BITCH."
Claire Standish: "Why? 'Cause I'm telling the truth, that makes me a bitch?"
John Bender: "NO. 'Cause you know how shitty that is to do someone, and you don't got the balls to stand up to your friends and tell them you're gonna like who you wanna like."

Gone Girl / Zmizelá (2014) - v hl. rolích Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris - Vůbec jsem neměla tušení, o čem tenhle film bude. Podívala jsem se na něj i bez toho, abych se mrkla na trailer, ale zase na druhou stranu - možná že kdybych si trailer pustila, tak se na něj nepodívám a to by byla škoda. Ze začátku si člověk vážně myslí, že si Amy vybrala špatného chlapa...

"What are you thinking? What are you feeling? What have we done to each other? What will we do?"

New Year's Eve / Šťastný Nový rok (2011) - v hl. rolích Zac Efron, Lea Michele, Katherine Heigl, Sarah Jessica Parker, Ashton Kutcher, Jon Bon Jovi - Jak já podobné typy filmů nemám v lásce. Co si budeme povídat - Láska nebeská hadr, ale byl Silvestr a já se nemohla rozhodnout, na co že se to podívám. Na druhou stranu musím říct, že mě bavil příběh mezi Zacem a Michelle. A pak samozřejmě Jon, ale to je věc jiná.

"That's what new years is all about. Getting another chance. A chance to forgive. To do better, to do more, to give more, to love more. And stop worrying about what if and embracing what will be."

A Christmas Carol / Vánoční koleda (2009) - v hl. rolích Jim Carrey, Gary Oldman, Robin Wright, Colin Firth - Nejkrásnější vánoční příběh! Chvilkami strašidelný, ale nádherný.

Tiny Tim: "God bless us every one!"

Nowhere Boy (2009) - v hl. rolích Aaron Taylor-Johnson, Thomas Brodie-Sangster, Anne-Marie Duff, Kristin Scott Thomas - Aaron jako mladý John Lennon. Film o tom, jak moc to měl John ve svém dětství těžké, o tom, jak se dostal k hudbě a o tom, jak se seznámil s Paulem.

John: "Why couldn't God make me Elvis?"
Julia: "'Cause he was saving you for John Lennon!"

Winter's Tale / Zimní příběh (2014) - v hl. rolích Colin Farrell, Russell Crowe, Jessica Brown Findlay, William Hurt, Will Smith, Matt Bomer - Pamatuji si, jak jsem z traileru byla úplně nadšená! Pak jsme ale, snad úplně poprvé, z kina odcházela zklamaná... Přísahám, že kdyby tam nehrál Colin, tak odejdu v polovině filmu pryč. Co říct, čekala jsem mnohem víc.

Beverly Penn: "What's the best thing you've ever stolen."
Peter Lake: "I'm beginning to think I haven't stolen it yet."

Fack ju Göhte / Fakjů pane učiteli (2013) - v hl. rolích Elyas M'Barek, Karoline Herfurth, Katja Riemann, Jella Haase - Ne, nemám v lásce komedie, ale tahle je perfektní! Nechápu, jak něco tak skvělého mohlo vzniknout zrovna v Německu (a to ho miluju, na filmy ale prostě není). Je úplně jedno, kolikrát už jsem to viděla a kolikrát to ještě uvidím, vždycky se budu smát od začátku do konce. A adaptace Romea a Julie je taky top!

Zeki: "Zítra tady nastupuju jako výpomocný učitel."
Caro: "My tu taky pracujeme!"
Zeki: "Upřímnou soustrast."

Lisi: "Tvá žákyně pláče."
Zeki: "Chantal!"
Chantal: "Ano?"
Zeki: "Breč potišejc!"

Intouchables / Nedotknutelní (2011) - v hl. rolích François Cluzet, Omar Sy - Nádherný, smutný a zároveň vtipný film. Tak to dopadá, když si ochrnutý Philippe najde opatrovníka Drisse, který pochází z předměstí a právě ho propustili z vězení.

Driss: "Co jsi si to vzala? Imodium? A co jsi s tím chtěla jako dělat? Zabít se? Díky tomu se tak akorát 3 měsíce nevysereš."
 


Komentáře

1 caty. | Web | 24. ledna 2015 v 22:44 | Reagovat

tyjo, tak tomu říkám náhoda, několik z tvých vyjmenovaných filmů jsem viděla naprosto nedávno a zbytek tedy už dávnějc ... ale těší mě z nějakýho důvodu, že je skoro všechny znám ;D
uplně nejvíc miluju Intouchables(na který se musim brzo zas podívat!) a to samý plaít pro Breakfast club..a Goner girl sice dlouhý jak blázen, ale určitě to stálo za to ...

2 Kaylee | Web | 25. ledna 2015 v 9:18 | Reagovat

Jako vždy, spousta filmů, které jsem neviděla, nebo dokonce o nich ani neslyšela, takže děkuju za tipy. Jediný filmy, co jsem viděla je Breakfast Club a Nedotknutelní a Nedotknutelní byl fakt výbornej film.

3 Kaylee | Web | 25. ledna 2015 v 13:48 | Reagovat

Koukám, že život maturanta je všude stejný. :D Učení, knížky, jídlo.. :D
A děkuju moc za držení palců! :D :)
A neboj, na maturitní četbu se už brzo vrhnu, už tu mám nachystané čtyři knížky a dalších pár mám zarezervovaných v knihovně. :D
Ostře sledované vlaky byly dobré. Prostě druhá světová válka no, napsala bych něco víc, ale ta knížka je hrozně krátká a nechci ti to kazit. :D Já si to k maturitě určitě vezmu. :)
A já mám od Čapka k maturitě právě R.U.R. a vezmu si Bílou nemoc, kterou už mám přečtenou. :D Moc se těším, až si přečtu ten R.U.R. :)

A děkuji ještě jednou, Edit! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama