Únor 2015

make sure you don't start seeing yourself through the eyes of those who don't value you - know your worth even if they don't

22. února 2015 v 15:34 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
další týden za námi a že jsem toho během něj stihla... pondělní maturitní ples, úterní afterparty, středa byla absolutní ko den, čtvrtek jsem musela k doktorovi, protože jsem během úterních ranních hodin v praze pořádně nastydla, pátek se nes ve znamení testů a víkend jsem celý proležela, teda teď musím ještě dodělat věci na brigádu, ale i tak mi připadá, že tento víkend byl absolutně zbytečný, co se týče naprosto všeho - navíc mi nepřipadá, že jsem alespoň trochu připravená na nový týden a učení na maturitu? přijde mi, že budu ráda, když toho čtvrtého května vstanu a do té školy dojedu. ano, potřebuji jarní prázdniny jako sůl, ale zase na druhou stranu, během toho týdne stejně neudělám vůbec nic! ale i odpočitek je potřebný:)), teda nalhávám si to...
v pátek jsme se s holkami ze třídy šly zasmát do kina na odstíny šedi a jako vážně - ten film má tak obrovskou propagandu, všude se o něm píše, všude o něm mluví, dělají se speciály a pak sedíte v kině, čekáte něco, co vás fakt sebere a vy se pro změnu po celý film nemůžete přestat smát, protože to, co tam Jamie a hlavně Dakota předvádí je, no... směšné. ode mě tedy čekejte doporučení leda tak kvůli fajn soundtracku, protože mi je upřímně líto těch stočtyřiceti korun, které jsem za tyhle dvě hodiny ničeho dala. ale na zasmání dobrý:)
jak prožíváte vy začínající jarní období? a nechystáte se tady náhodou někdo na Rock for People? hledají se parťáci!:)) mějte se krásně a do nového týdne vkročte pravou!VODA

12. února 2015 v 11:26 | E. |  my works
TAK KONEČNĚ! konečně se ke mně dostala alespoň většina fotek a konečně Vám tedy můžu napsat a trochu více přiblížit dvaadvacátý leden:) - absolventskou přehlídku maturitních ročníků SPŠO ve školním roce 2014/2015.
už přes letní prázdniny, tedy před nástupem do čtvrtého ročníku, jsem si měla v hlavě tak nějak srovnat, co bych chtěla šít a jak by měl můj závěrečný model, který budu obhajovat před komisí, vypadat. téma jsme věděli už ke konci června, takže bylo pouze na nás, jak se s tím popereme. přes prázdniny jsem si na to samozřejmě ani nevzpomněla, a protože jsem člověk, který všechno nechává na poslední chvíli, tak to tak i dopadlo a já měla takové nervy a takových starostí, že bych se zpětně nejradši profackovala a donutila se, abych nad tím během léta přemýšlela. nakonec jsem díkybohu(!) měla model schválený mezi prvními a mohla jsem začít s realizací.
u šicího stroje jsem strávila 11 dlouhých úterků, 66 nekonečných hodin praxí + jsem do konce ledna nemyslela na nic jiného, než aby se to všechno zvládlo a když jsem pověsila svůj hotový model na štendr, tak jsem si oddychla takovým způsobem, jako nikdy ne.
den D byl tady a všichni jsme byli tak nějak podezřele v klidu a to včetně mě (což je extra divné, jelikož já jsem ten největší nervák široko daleko). pak jsme samozřejmě nic nestíhali, všichni začali zmatkovat, blížila se třetí hodina odpolední - tedy čas první přehlídky - a nervy byly tady! k našemu štěstí jsou první přehlídky vždy takové "generálky", takže se sem tam objevilo pár chybiček, Eli jsem rvala do tří modelů jak nejrychleji to šlo a během takových chvil jsem byla ráda za to, že má modelka předvádí pouze můj model. další dvě přehlídky jsme zvládli na výbornou, v backstage jsme tancovali a celkově ta rivalita mezi dvěma třídami tak trochu odpadla, alespoň na těch pár hodin...

když to tak shrnu, tak bych si ten den klidně zopakovala ještě několikrát! nervů a stresu bylo požehnaně, ale všechno se to i tak zvládlo, charita se dokonce povedla na výbornou!! ten nejdůležitější den za celé čtyři roky na střední se tedy vyvedl naprosto parádně a nás teď už jenom čeká v pondělí ples a pak v květnu maturita:) good luck for us!!


by me

hot coffee and cold winter mornings are two of the best soul mates who ever did find each other

5. února 2015 v 21:56 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
asi ani nemusím na úvod psát to, kolik se toho od posledního "kecacího" článku stalo - sečteno podtrženo, leden roku 2015 byl pro mě dosavadně asi ten nejnáročnější měsíc vůbec. začátek probíhal asi tak, že jsme byli všichni od rána do večera na praxích a došívali modely na přehlídku, chodili instalovat do orca, pak v den D jsme byli na nohou od ranní osmé do deseti večer (a když píšu na nohou, tak opravdu na nohou! párkrát se sice naskytla příležitost, že jsme si na chvilku sedli, ale díky hodinové prodlevě mezi přehlídkami ani nešlo sedět delší dobu než pět minut...) a do toho všeho jsme museli stíhat dělat závěrečnou práci z odborných předmětů, kterou jsme odevzdávali toto pondělí. před přehlídkou jsem říkala, že pokud se všechno toho 22/1 zvládne, tak už se zvládne všechno a stále v to pevně věřím.
únor je každopádně další důležitý měsíc. momentálně samozřejmě se třídou neřešíme nic jiného než ples, který nás čeká od pondělí za pouho pouhý týden - neuvěřitelné, jak to letí!:) takže se diskutuje o nástupu, půlnočním překvapení, šerpě, šatech, botách, účesech, kytkách, ale pro mě ten největší bod je asi proslov, protože jsem (bohužel) byla třídou vyslána já a nemám vůbec nic připraveného + to chci zkonzultovat ještě s naším učitelem na češtinu... mám to ale problémy, když mě za necelé tři měsíce čeká maturita, já vím! a to nic neumím, teda jsem o tom stále přesvědčená a doufám, že se po plese vyvedu z omylu.
jak jste vůbec vy oslavili vstup do nového roku a jak jste zvládli uzavíraní prvního pololetí nebo zkouškové?:) jinak v dalším článku se s Vámi podělím o ty nejlepší fotky z VODY a o fotky svého modelu, které jsme před týdnem fotili na Pankráci.