Duben 2015

don't stop until you're proud

25. dubna 2015 v 13:26 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
to to letí! za týden budu plašit, mé nervy budou pracovat na maximum, protože mě bude čekat písemná maturita z češtiny a angličtiny. angličtina bude zábava, češtiny se bojím - didaktického testu naprosto šíleně! sice jsem si všechny ilustrační testy z minulých let udělala, ale stejně mi prostě přijde, že to zkazím... snad to bude jenom blbý pocit:) týden na to mám praktické, to nějak ušiju a pevně doufám, že si nevytáhnu halenku (takže vytáhnu) a poslední květnový týden mám ústní. asi je vám každému jasné, z které části mám největší nervy. už od nového roku se modlím, abych si u konstrukcí a technologie vytáhla otázky, které okecám raz, dva, tři a patnáct minut bude fuč, ale znáte to a víte, jak to chodí...
nějak si pořád neuvědomuji, že příští týden bude poslední na střední škole, že máme poslední hodiny s učitely, že už to prostě nebude vstávačka v pět, cesta autobusem se sešity a nekonečně moc stresu kolem učení. je to divné, co si budeme povídat. nejradši bych vrátila zpátky čas a šla znovu do prváku, ale jo - každý mi říká, že život musí jít dál, akorát prostě se mi uzavírá jedna krásná kapitola života, i přes všechny ty stresy a nervy, proto to tak hrotím:)
ve čtvrtek nám naposledy zazvoní a samozřejmě jsme si museli vybrat Pomádu, když už jsme nemohli mít tématický maturitní ples:) takže pokud budete v Praze a budete mít chuť - stavte se v Holešovicích!
já teď jdu, klasicky, dělat něco, co s maturitou nemá vůbec nic společného, se sestrou jsme si dneska ráno řekly, že půjdeme pěšky na Karlštejn. proč ne, alespoň to nebude další zabitá sobota:))

užívejte si jarního počasí!


můj maturitní ples

17. dubna 2015 v 20:59 | E.

se střední se pomalu, ale jistě, loučím a jelikož se ke mně konečně dostaly fotky z mého maturitního plesu, který proběhl v polovině února, rozhodla jsem se o ně s Vámi podělit:)
šaty jsem nijak neřešila, a vlastně už delší dobu jsem věděla, že dám přednost čisté eleganci a jednoduchosti a hlavně tedy, že budu v černé. make-up a vlasy jsem neřešila už vůbec, mokrý look s linkami a výraznými rty byla jasná volba!
tento večer řadím rozhodně mezi ty nejrychlejší, jaké jsem kdy zažila... stále nedokážu pochopit, jakto, že to tak strašně rychle uteklo. každopádně to tak bývá vždy, když se člověk dobře baví a užívá si každou minutu:))
děkuju za nádherný večer!


Wien diary

8. dubna 2015 v 21:31 | E. |  travel and cultural diary/random
o náplni našeho prvního dne ve Vídni si můžete přečíst o pár článků níže a na mně teď je, abych do jednoho článku tak nějak sepsala to, jak probíhal den druhý:)
šly jsme si lehnout po jedné hodině ráno a jakmile jsem se přikryla, nevěděla jsem o světě - ano, budíček ve tři ráno se na člověku hooodně podepíše, ještě když ten člověk miluje spánek nadevše, viz já. popravdě ani nevím, v kolik jsem se probudila, ale budík byl nastavený na sedmou a my jsme v té době už opět diskutovaly na téma Karel, Nick, Torg, Bigu a tak dál. ve dvanáct jsme musely být z hotelu pryč, každopádně my jsme měly sbaleno už po deváté a vyrazily jsme vstříc tomu šílenému počasí, Shönbrunnu a Primarku. tentokrát už jsem na metro kývla i já a naše první zastávka nesla název právě oněž zmíněný Shönbrunn. sice jsem ve Vídni už byla minulý rok, ale tam jsem se nedostala, takže jsem ho chtěla alespoň na chvilku vidět:) vím, že to není takové, jako na jaře nebo v létě, když jsou ty zahrady nádherně rozkvetlé, ale alespoň nějakou představu si mé kulturní já udělalo. ale zima byla... a šílená, respektivě ten vítr byl šílený.
dále byl na programu Primark, který je úplně mimo všeho dění. teda není, ale ve Vídni si to asi myslí, když tam nejede metro a vlak tam jezdí s hodinovými intervaly. nechápu, fakt ne - jak si někdo může stěžovat na Pražskou dopravu? asi nikdy nebyl ve Vídni, nebo nevím... Primark jsme tedy po neuvěřitelně dlouhé cestě z metra na nádraží a po koupení lístků za pět euro zavhrly a jely zpátky. cestou jsme si udělaly zastávku v centru u katedrály sv. Štěpána, prošly pár obchodů, zašly pro nějaké jídlo a pak jsme si řekly, že na nic nemáme náladu a že pojedeme do nákupního centra, odkud nám jel autobus zpátky do Prahy.
tam jsme přečkaly ty tři hodiny, Verča si dala pizzu, prošly jsme opět pár obchodů, poseděly... všechno to uteklo jako voda a my jsme skoro ani ten nástup do autobusu nestihly:) cesta zpátky byla úmorná, myslela jsem, že té Němce/Rakušance/nevím za námi už fakt něco řeknu, protože mluvila skoro polovinu cesty (dvě hodiny) a já toho už měla plné kecky. naštěstí ta cesta utekla rychleji než cesta tam, náš Karel trip jsme ukončily pár minut před půl desátou, protože jsem vystupovala na Butovicích a šla čekat na autobus:(

shrnu to tak, že koncert byl na víc jak jedničku s hvězdičkou, teď bych si nejradši dala pár facek za to, že jsem váhala na ně po pěti letech jet!! možná to udělala i ta cena, ale prostě - všechno se vyplatilo a nelituju vůbec ničeho:) a Verča je nejlepší parťák na koncertní cesty vůbec, tak:))!


/ Karel :D:D

movie tips

6. dubna 2015 v 20:47 | E. |  movies you have to/don't have to watch
Snowpiercer (2013) - v hl. rolích Chris Evans, Kang-ho Song, Jamie Bell, Tilda Swinton - Přiznám se, že jsem od tohoto filmu čekala daleko víc, protože ten námět je fantastický! Zklamal mě konec, nebo možná ani nezklamal, jen jsem čekala, že to skončí nějakým klišé a ono se tak nestalo, což je na druhou stranu dobře... Musíte vidět, aby jste věděli, co tím chci přesně říct.

"Now, as in the beginning, I belong to the front. You belong to the tail. When the foot seeks the place of the head, the sacred line is crossed. Know your place. Keep your place. Be a shoe."

Wien − #KARELTRIP

5. dubna 2015 v 11:50 | E. |  travel and cultural diary/random
tak konečně:)!! ve čtvrtek ráno jsem se s chutí vrhla na video a tady je výsledek - půl hodinový report a to převážně z koncertu, ale to asi chápete:) (a pokud si to budete pouštět, tak volume trochu víc na minimum, ok?)