movie tips

6. dubna 2015 v 20:47 | E. |  movies you have to/don't have to watch
Snowpiercer (2013) - v hl. rolích Chris Evans, Kang-ho Song, Jamie Bell, Tilda Swinton - Přiznám se, že jsem od tohoto filmu čekala daleko víc, protože ten námět je fantastický! Zklamal mě konec, nebo možná ani nezklamal, jen jsem čekala, že to skončí nějakým klišé a ono se tak nestalo, což je na druhou stranu dobře... Musíte vidět, aby jste věděli, co tím chci přesně říct.

"Now, as in the beginning, I belong to the front. You belong to the tail. When the foot seeks the place of the head, the sacred line is crossed. Know your place. Keep your place. Be a shoe."


The Runaways (2010) - v hl. rolích Kristen Stewart, Dakota Fanning, Michael Shannon - Film o kapele The Runaways ze 70. let, který popisuje počátky kapely, její náhodnou slávu, temné stránky oné slávy a nakonec i rozpad. Kristen v roli Joan Jett je perfektní, dle mého její nejlepší role vůbec. Michael Shannon v roli ujetého manažera, který se Vám zprotiví možná hned ze začátku a nebo si ho zamilujete, jako já.

"Rock'n'roll je chlapská muzika. Hudba lidí na okraji, outsiderů, honičů a vyvrhelů, kteří nenávidí svět a jediný co chtějí je orgasmus."

Fifty Shades Of Grey / Padesát odstínů šedi (2015) - v hl. rolích Jamie Dornan, Dakota Johanson - Odstíny mě obrovsky zklamaly. Člověk si myslí, že když to má tak šílenou reklamu, která na Vás vyskakuje prakticky úplně všude, že ten film bude opravdu tomu všemu hoden. Omyl. Možná jsem jediná holka na světě, co si to myslí, ale Jamie do té role ani trochu nesedí a to radši ani nemluvím o tom neustálém uchechtávání Dakoty. Bod bych dala maximálně za soundtrack, protože ten je fakt skvělý!

"Mr. Grey will see you know."

As Good as It Gets / Lepší už to nebude (1997) - v hl. rolích Jack Nicholson, Helen Hunt, Greg Kinnear - Skvělý kousek! Bylo mi řečeno, že to je romantické, že se mi to líbit nebude. Ano, romantické to sice je, ale tam je ta romance tak netradiční, tak... jiná. A přijde mi, že tam je hlavně vedlejší. Nicholson je pan herec, ale to všichni víme a vědět budeme.

Carol: (k Melvinovi) "Když jste k nám poprvé přišel na snídani, řekla jsem si, že jste fešák. Ale pak jste promluvil."

Thirteen / Třináctka (2003) - v hl. rolích Evan Rachel Wood, Nikki Reed, Holly Hunter - Třináctka je celá o tom, jak často bývá touha být přijímán mezi ty cool a populární silná. Puberťačky, které sahají po drogách, žiletkách a "užívají" si své dospívání plnými doušky.

"My mirror is my worst enemy."

Maleficent / Zloba - Královna černé magie (2014) - v hl. rolích Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley - Proč taky nedat tip na skvělou pohádku. Tu o Šípkové Růžence všichni známe. Tady je Růženka, která se narodí v říši lidí, ale vyrůstá pak už v té nadpřirozené, která je plná víl. Hlavní důvod, proč jsem Maleficent do movie tips zařadila je ten, že jsem byla příjemně překvapena tím, jakým způsobem je tam daný "polibek z pravé lásky". A víc nepovím.

Maleficent: "Teď všichni poslouchejte. Princezna vskutnu vyroste do krásy a spanilosti, a bude všemi milována. Ale... než slunce zapadne o jejích šestnáctých narozeninách, píchne se o vřeteno kolovratu a upadne do spánku smrtí podobnému, do spánku, ze kterého už nikdy neprocitne..." "Princezna může ze smrtelného spánku procitnout. Ale jen po polibku z pravé lásky."

Palo Alto (2013) - v hl. rolích Emma Roberts, Jack Kilmer, Nat Wolff, James Franco - Film, jehož předlohou byla povídka od Jamese Franca. Děj je lehce předvídatelný, žádný zvrat film též nemá, v podstatě se tam ani nic zajímavého nestane, ale i tak se na něj dívalo dobře.

April: "I wish I didn't care about anything. But I do care. I care about everything too much."

10 Things I Hate About You / Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999) - v hl. rolích Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levitt, Larisa Oleynik - Klasika všech romantických komedií a má oblíbená. Nikdy mě nepřestane bavit Patrickovo romantické gesto na tribuně, bradavky s příchutí piva nebo Kat a její legendární poezie na závěr! Volnou předlohou pro film byla navíc Shakespearova komedie Zkrocení zlé ženy, kterou od něj mám nejradši.

Michael Eckman: "Můj přítel Cameron má velký zájem o Bianku Stratfordovou."
Patrick Verona: "Má bradavky s příchutí piva nebo co?"

The Shawshank Redemption / Vykoupení z věznice Shawshank (1994) - v hl. rolích Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler, Clancy Brown - Včera jsem se vzbudila a nevěděla jsem, po jakém filmu sáhnout ke snídani. Volba padla na film, který na csfd vede a kterému se doposud odolávala. Andyho si nejde nezamilovat. Postava, která se do věznice dostala za údajnou vraždu. Shrnu to asi tak, že jsem nikdy nemyslela, že něco předčí mé jedničky v podobě Mr. Nobody a Forresta Gumpa, no a ono předčilo. Závěrečná scéna má na svědomí hned několik papírových kapesníčků.

úředník: "Ellisi Reddingu, odseděl jste si už čtyřicet let ze svého trestu. Cítíte, že jste se napravil?"
Red: "No takhle, podívejte. Ani nemám tušení, co to znamená."
úředník: "To znamená, že jste připraven začlenit se do společnosti..."
Red: "Já vím, co si myslíte, že to je. Pro mě je to jen fráze. Politická fráze, aby chlapci jako vy mohli nosit oblek a kravatu a mít práci. Co chcete vědět? Jestli svého činu lituju?"
úředník: "A litujete?"
Red: "Nemine den, abych toho nelitoval. Ne protože jsem tady nebo protože bych podle vás měl. Dívám se zpátky a vidím toho mladého a hloupého kluka, který spáchal ten zločin. Chtěl bych s ním mluvit a vysvětlit mu jak to chodí. Ale nemůžu. Ten kluk je pryč a tenhle stařec z něj zbyl. Napravit se? To je jen blbá fráze. Tak tam dejte ten štempl, synu, a už mě tím zbytečně neotravujte. Protože, abych řekl pravdu, je mi to u prdele."

Only Lovers Left Alive / Přežijí jen milenci (2013) - v hl. rolích Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Anton Yelchin, Mia Wasikowska - Zcela netradiční příběh o upírech. Žádný Twilight ani podobná slátanina. Film ideální pro melancholické chvíle. To, že Hiddleston má jeden z nejlepších hlasů Hollywoodu snad všichni víme a nemusím to připomínat, ale jako upír má zase úplně jiné "grády".

Eve: "How can you've live for so long and still not get it? This self obsession is a waste of living. It could be spend in surviving things, appreciating nature, nurturing kindness and friendship, and dancing. You have been pretty lucky in love though, if I may say so."
 


Komentáře

1 lotta | Web | 7. dubna 2015 v 19:04 | Reagovat

Zloba je superovej film, jak píšeš, že jsi byla překvapena jak byl podán polibek z pravé lásky, stejné to bylo u mě. Vlastě se na takovéhle filmy moc nedívám, ale nelituju toho, že jsem taťku přece jen poslechla a podívali jsme se na to.
The Runaways mám v plánu už dlouho, ale kvůli škole to pořád odkládám, tak snad brzo.
A 50SOG? Soudtrack super, ale to je asi tak všechno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama