Květen 2015

my top 20: summer songs

31. května 2015 v 17:09 | E.

letní nálada se dostavila a k létu neodmyslitelně patří dobrá nálada, kterou můžeme navodit například jednoduchými rytmy té nejlepší letní hudby!
já sice na mainstream nejsem a málokdy se mi líbí něco, co je opravdu profláklé, ale v létě to tak nějak házím za hlavu a klidně si se všemi zpívám so call me maybe.
jak to máte vy s letními melodiemi?:)

1. SIGMA FT. PALOMA FAITH - CHANGING

always find time for the things that make you feel happy to be alive

29. května 2015 v 18:17 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
tak jo! je to doma a já mám konečně zasloužené prázdniny!! ani nevíte, jak jsem ráda, že už nemusím ležet v knihách, učebnicích, sešitech a různých poznámkách:) včera to ovšem bylo vážně o nervy, protože nebýt dobrých otázek, nevím, jestli bych to dala na takové známky, jako jsem to dala... aneb ať žijí čísla 11, 7, 8 a 1!
posledních pár týdnů se neslo převážně kolem hokeje, učení, jahod, minimum spánku a příšerných nervů. možná i proto si teď užívám zaslouženého nic nedělání.
když se vrátím k tomu hokeji, ani nevíte, jak jsem ráda, že končil týden před začátkem našich ústních maturit, protože... netuším, jestli bych měla vůbec náladu se během něho učit - stačilo mi, že jsem musela řešit písemné a praktické. ano, vážně jsem si opět jako jednu z nejdůležitějších priorit dala hokej:) fandily jsme, potkaly nejroztomilejší devadesátjedničku, zase fandily, zase potkaly hokejisty Kanady a USA, pak ještě Švédska a pak jsme si už řekly, že to stačilo a finále jsme sledovaly v televizi. ovšem, nezapomenu na okamžik, kdy ke mě po zápase Česka a Finska přišel v KFC na Václaváku jeden Fin a daroval mi růži! :D
a teď se vrátím ke škole... střední mi toho dala tolik! přijde mi, jako kdyby to bylo včera, kdy jsem poprvé zasedla do lavice jako studentka prvního ročníku. stále mi nedochází, že jsem tam včera byla vlastně naposledy. divný pocit, a nevím, jestli mi víc bude chybět třída nebo učitelé.

užívejte si krásného počasí a pokud před sebou stále ještě máte ústní (opravdu tací ještě existují?), tak přeju co nejvíc úspěchů!!!


voda — pevné skupenství

21. května 2015 v 13:53 | E. |  my worksČeský kras/Karlštejn diary

1. května 2015 v 18:25 | E. |  travel and cultural diary/random
minulou sobotu jsem sice měla naplánované didaktické testy, ale nakonec jsem kývla na pěší výlet se sestrou... přeci jenom, ještě teď na ty didakťáky mám tři dny:) jsem ráda, že za tak nádhernou přírodou nemusím chodit daleko a že Český kras a Karlštejnsko mám v podstatě hned za okny. nebýt turistických značek, tak se asi ztratíme, ale nakonec jsme úspěšně našly cestu ke hradu a mohly se radovat, oddychnout a posilnit se v podobě zmrzliny na cestu zpět, kterou už jsme pro tentokrát raději zvolily vlakem, jelikož se nám fakt nechtělo jít po tmě lesy domů. 13,5 km jsme zvládly za necelé tři hodiny, pak měl vlak patnácti minutové zpoždění, takže jsme si zašly ještě na kofolu.
na tento víkend jsme měly naplánovaný podobný výlet akorát na Křivoklát, ale počasí nám nepřeje, takže to nechápe na další pátek:) co vy? chodíte rádi po hradech a zámcích?