movie tips

13. července 2015 v 1:42 | E. |  movies you have to/don't have to watch
Endless Love / Nekonečná láska (2014) - v hl. rolích Alex Pettyfer, Gabriella Wilde, Bruce Greenwood - Je to romanťárna a já na tyhle typy filmů moc nejsem, ale hraje tam Pettyfer, tak proč tomu nedat šanci. Otec hlavní hrdinky Vás bude nejspíš pěkně štvát - mírně řečeno... jinak je to klasické romantické klišé.

David Elliot: "When my parents broke, they met when they were in high school, it made sense. That's what I want to find, true love, the kind of you fight for, that you always put first. That makes you wanna be good, do better and not with just any girl, but the girl and when I find that, that's all I need."


American Psycho / Americké psycho (2000) - v hl. rolích Christian Bale, Reese Witherspoon, Jared Leto - Protože jsem na tento film slýchala pouze chválu a každý mi říkal, že se na něj rozhodně musím podívat, čekala jsem něco vážně světoborného. Upřímně mě však zklamal. Stačilo mi pár minut českého dabingu a okamžitě jsem hledala film v originálním znění. Bale je pan herec (a pan tanečník!), to bez všelijakých pochyb, ale nevím, možná je to na mě vážně velké psycho.

"Jsem iluze jménem Patrick Bateman; abstraktní tvor. Já nejsem skutečnost, jsem ono cosi... iluze vědomí. Možná si řeknete, že mám živý výraz a když mi stisknete pravici, ucítíte lidskou ruku člověka a není vyloučené, že máte stejný životní styl jako já, ale pozor, je tu háček. Jsem jen zdání... neexistuji."

The Wolf of Wall Street / Vlk z Wall Street (2013) - v hl. rolích Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey - Udělala jsem tak dobře, že jsem na to tenkrát nešla do kina! Absolutně netuším, v čem je ten film tak strhující - drogy sem, drogy tam. Možná to má být bráno tak, jako pohled na absolutně běžný život nechutně zazobaných lidí, kteří akorát okrádají druhé, fetují, řvou na sebe a nevím co...

Jordan Belfort: "The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it."

Brokeback Mountain / Zkrocená hora (2005) - v hl. rolích Jake Gyllenhaal, Heath Ledger, Anne Hathaway - 3 roky zpátky v letním kině a živě si pamatuju, kolik lidí ten film strašně moc pobouřil, že se zvedali z lavic a odcházeli. Měla jsem chuť jim pár vrazit.
Miluju ten film!

Ennis Del Mar: "Nejsem teplej."
Jack Twist: "Já taky ne."

Sex Tape (2014) - v hl. rolích Jason Segel, Cameron Diaz - Prosím řekněte mi, že jste se u toho filmu taky nudili a že Vám to vůbec nepřipadalo vtipný a že nechápete, jak taková blbost někoho mohla napadnout a ještě hůř, jak to někdo mohl chtít natočit?

"Tak mě napadlo - natočíme se při sexu!"

Yes Man (2008) - v hl. rolích Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper - Jedna z mála komedií, kterou jsem měla chuť dokoukat a ne jí vypnout po dvaceti minutách. Komedie asi v lásce mít nikdy nebudu, ale Yes Man je jedna z těch lepších - navíc má pak člověk dobrou a optimistickou náladu!:)

"Ti, kteří říkají životu NE vlastně nežijí. Žij naplno, říkej ANO a nebudeš litovat!"

Cherrybomb (2009) - v hl. rolích Rupert Grint, Robert Sheehan, Kimberley Nixon - Jelikož jsem si Roberta zamilovala v Misfits, chtěla jsem shlédnout i další filmy s ním a tento mi padl do oka. A ne, nebavil mě. Ani trochu. Jediné, co bych vyzdvihla je soundtrack.

Luke: "You had your chance and you blew it!"
Malachy: "She blew me!"

The Other Woman / Jedna za všechny (2014) - v hl. rolích Cameron Diaz, Leslie Mann, Nikolaj Coster-Waldau - Ne, ne a znovu ne. Cameron i Nikolaje mám ráda, ale když je vidím, jak hrají v něčem takovém...

"You screw me, I screw you back. I'm a lady like that."

Of Mice and Men / O myších a lidech (1992) - v hl. rolích John Malkovich, Gary Sinise, Ray Walston - Předlohu filmu od Steinbecka mám moc ráda a měla jsem jí i v maturitní četbě. Filmová adaptace je též skvělá! A ať už se jedná o konec v knize nebo ve filmu, vždy natahuji.

"Guy don't need no sense to be a nice fella. Seems to me sometimes it jus' works the other way around. Take a real smart guy and he ain't hardly ever a nice fella."

The Theory of Everything / Teorie všeho (2014) - v hl. rolích Eddie Radmayne, Felicity Jones, Emily Watson, David Thewlis - To nejlepší z dnešních tipů nakonec! Nevím, zda jste Teorii všeho viděli, ale já opravdu nepatřím mezi nadšence okolo vědy, fyziky, ale Hawkinga obdivuji a po tomto filmu možná ještě víc. Eddie mi bral dech v každé scéně, fenomenální výkon! On v tom filmu opravdu JE Stephen.
Jestliže už jste či nejste příznivci životopisných filmů, Stephena Hawkinga či třeba Eddieho - Teorii rozhodně vidět musíte.

"Remember to look up at the stars and not down at your feet. Try to make sense of what you see and wonder about what makes the universe exist. Be curious. And however difficult life may seem, there is always something you can do and succeed at. It matters that you don't just give up."
 


Komentáře

1 caty. | Web | 13. července 2015 v 9:54 | Reagovat

viděla jsem tak 90%, ale to co jsem neviděla, vidět ani nemusím koukám.. :) z těch co tu máš se mi nejvíc líbila Teorie a asiiii Zkrocená hora, ačkoliv jsem ji viděla už dávno.

2 veronika | Web | 13. července 2015 v 19:01 | Reagovat

yes man! je jeden z mych nejoblibenejsich filmu :D
a na teorii vseho se chystam uz straaasne dlouho!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama