Srpen 2015

lie in the sunshine - daydream about the life you would lead if failure wasn't a thing - open your eyes - take small steps to make it happen for you

26. srpna 2015 v 1:06 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
prázdniny jsou skoro pryč a přijde mi, že letos utekly ještě rychleji než jakýkoliv jiný rok. v pondělí jdu na přezkoušení kvůli pomaturitnímu studiu jazyků, tak jsem sama na sebe zvědavá, jak vše zvládnu a hlavně, jak se mi bude chtít vstávat. na poslední víkend v srpnu jsme si naplánovaly se sestrou výlet do naší milované Vídně, takže se už nemůžeme dočkat a pomalu začínáme mít cestovní horečku a plánujeme, kam všude se musíme podívat a co s sebou:))
rok se s rokem ve čtvrtek sejde zase a já budu slavit svou devatenáctku, neuvěřitelný. abych pravdu řekla, tak v poslední době zažívám ty nejhezčí týdny v mém dosavadním životě a proč si nechám pro sebe, protože přeci jenom, není to nic, s čím bych se svěřovala kdekomu, natož to takhle psát internetovému světu:) v Praze jsem dalo by se říci obden, poznávám jí z úplně jiného pohledu člověka, který zde žije od narození a pro kterého památky nejsou už nic extra - nutno říct, že tenhle pohled se mi zamlouvá víc. v sobotu jsem oslavila kamarádčinu devatenáctku na vinici, během tří týdnů jsme s rodinou zrenovovali celý byt a já si zvykla chodit spát po půlnoci, což není vůbec dobrý, vzhledem k tomu, že se to co nevidět budu muset zase odnaučit.
jaké jsou vaše nejhezčí vzpomínky z letošních prázdnin?:) a chystáte se ještě někam, nebo už pro vás prázdniny skončili?
E.


Kutná Hora diary

9. srpna 2015 v 16:58 | E. |  travel and cultural diary/random
do KH jsem se chtěla podívat už delší dobu a toto léto jsme se rozhodly se sestrou, že ukecáme rodiče, aby si s námi udělaly menší výlet:) jelikož je KH o pár kilometrů větší než Beroun, nedělalo nám problém jí projít celou a strávit tam celý den.
vyjeli jsme něco po deváté hodině ranní a po jedenácté jsme už hledali nějakou restauraci, kde by jsme se naobědvali a hlavně, kde bych si mohla dát pořádně studenou točenou Kofolu, protože od úterý opět řádí tropy a je to vážně k nevydržení - v zimě si zase budu stěžovat na studený nos, naprostá klasika a řekněte mi, kdo to tak nemá:)
se sestrou jsme si už během plánování vypsaly pár památek, které rozhodně chceme vidět, zjistily jsme si, co a kde v KH je, tudíž jsme to měly s orientačním smyslem mnohem jednodušší.
navštívili jsme známý a pro KH naprosto typický Chrám svaté Barbory (kterému jsem celou dobu říkala svaté Kateřiny, protože Babrča a Kačka se mi pletou odjakživa), Kostel svatého Jakuba byl bohužel v rekonstrukci, Vlašský dvůr a spoustu dalších památek. v Kostnici jsme tedy nebyli, protože se nám tam ani nějak nechtělo a hlavně, já tam už kdysi dávno se školou byla.
celkově je KH nádherné, historické město plné turistů, mají tam výbornou ledovou tříšť a taky bobovu dráhu, kterou jsme si, když už jsme tedy v té KH byli, nemohli nechat ujít:)

co vy? byli jste někdy v KH a jaké z ní máte dojmy vy?