Kutná Hora diary

9. srpna 2015 v 16:58 | E. |  travel and cultural diary/random
do KH jsem se chtěla podívat už delší dobu a toto léto jsme se rozhodly se sestrou, že ukecáme rodiče, aby si s námi udělaly menší výlet:) jelikož je KH o pár kilometrů větší než Beroun, nedělalo nám problém jí projít celou a strávit tam celý den.
vyjeli jsme něco po deváté hodině ranní a po jedenácté jsme už hledali nějakou restauraci, kde by jsme se naobědvali a hlavně, kde bych si mohla dát pořádně studenou točenou Kofolu, protože od úterý opět řádí tropy a je to vážně k nevydržení - v zimě si zase budu stěžovat na studený nos, naprostá klasika a řekněte mi, kdo to tak nemá:)
se sestrou jsme si už během plánování vypsaly pár památek, které rozhodně chceme vidět, zjistily jsme si, co a kde v KH je, tudíž jsme to měly s orientačním smyslem mnohem jednodušší.
navštívili jsme známý a pro KH naprosto typický Chrám svaté Barbory (kterému jsem celou dobu říkala svaté Kateřiny, protože Babrča a Kačka se mi pletou odjakživa), Kostel svatého Jakuba byl bohužel v rekonstrukci, Vlašský dvůr a spoustu dalších památek. v Kostnici jsme tedy nebyli, protože se nám tam ani nějak nechtělo a hlavně, já tam už kdysi dávno se školou byla.
celkově je KH nádherné, historické město plné turistů, mají tam výbornou ledovou tříšť a taky bobovu dráhu, kterou jsme si, když už jsme tedy v té KH byli, nemohli nechat ujít:)

co vy? byli jste někdy v KH a jaké z ní máte dojmy vy?


 


Komentáře

1 K | Web | 11. srpna 2015 v 16:20 | Reagovat

Do Kutné Hory jsme kdysi chtěli jet, ale bohužel nám to dodnes nějak nevyšlo. :D
Každopádně fotky jsou úžasné a nalákaly mě, abych se tam někdy podívala. ^^
Jinak Barča a Kačka - to je přece úplně to samý! :D

2 lotta | Web | 15. srpna 2015 v 19:55 | Reagovat

tvé nádherné fotky mě vážně utvrdily v tom, že KH je prostě fakt krásné město a jsem ráda, že je mým rodištěm! :-) Chrám sv. Barbory je prostě klasika, a navíc, je od ní úžasný výhled, i od Hrádku. KH je fakt pěkné místo, kam se stojí za to se podívat! :-) vždycky si užívám, když jdu ze školy kolem Barbory, a Kostnice je taky pěkná.

a jestli se sem ještě někdy vrátíš, určitě zajdi do kavárny na Kozím plácku! je to tam suprové a mají tam výborné věci! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama