Září 2015

BRAVE NEW WORLD

26. září 2015 v 21:11 | E. |  travel and cultural diary/random
v pondělí jsem byla na perfektní výstavě BRAVE NEW WORLD v DOX. jedná se o výstavu inspirovanou antiutopickou tvorbou tří spisovatelů (G. Orwell 1984 - R. Bradbury 451° Fahrenheita - A. Huxley Konec civilizace) a pokud to nevíte, já jsem antiutopií doslova posedlá a 1984 bych mohla číst neustále dokola. pokud Vás podobná témata taky zajímají, rozhodně neváhejte a zajděte se na výstavu podívat! můžete až do konce ledna - oficiální konec je 26.1.2016.
je až neuvěřitelné, co tito tři dokázali už před nějakou dobou předpovědět a ještě víc neuvěřitelné, nebo spíše děsivé je, jak se to plní...


my philosophy is: it's none of my business what people say of me, and think of me - I am what I am, and I do what I do

25. září 2015 v 23:11 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
po měsíci se opět ozývám s kecacím článkem - po pravdě ani nevím, kde bych měla začít. nálady se u mě střídají jako na běžícím páse, stále mám jakási očekávání, kterých se držím, i když vím, že to nemá cenu, nastoupila jsem na novou školu, kde to zatím klape tak, jak má, v pondělí mi odjíždí nejlepší kamarádka na vysokou, tudíž nebudu mít s kým vysedávat hodiny a hodiny v kavárnách, opět jsem se ostříhala, už delší dobu mi je špatně a sama nevím, jestli psychicky nebo fyzicky, zjišťuji, že se denně potřebuji ze všeho vypsat, jinak neusnu, protože přemýšlím nad úplně vším a hlavně si užívám přicházející podzim.
abych byla upřímná, nejradši bych si sbalila pár věcí a odjela na dlouhou dobu někam, kde bych mohla přemýšlet nad tím, co dělám špatně, co od života očekávám a hlavně, kde bych třeba znovu našla štěstí a kde bych mohla být sama sebou. máte to taky tak? přijde mi, že nežiju, že pouze každý den nějak přežívám... což je špatně. a ani nevím, jak se to stalo - jak se z tak překrásného srpna mohlo všechno během září pokazit, jak se všechno mohlo lusknutím prstů rozplynout.
v posledních dnech si vystačím pouze se sluchátky, s co nejvíc tmavou rtěnkou, čajem, svetrem a s triliardou myšlenek na jednu jedinou osobu. padá na mě podzim, mé nejoblíbenější období, ale já bych ho teď s chutí měnila za léto. hned, teď, okamžitě.

máte taky někdy pocit, že nikam nepatříte? že sice existujete, ale nežijete? že něco potřebujete, ale vlastně ani sami pořádně nevíte co?
E.


movie tips

24. září 2015 v 16:46 | E. |  movies you have to/don't have to watch
The Boy in the Striped Pyjamas / Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008) - v hl. rolích Asa Butterfield, Jack Scanlon, Vera Farmiga, David Thewlis - Srdcervoucí příběh. Upřímně jsem tenhle film měla v záložkách hodně dlouhou dobu a pořád jsem si říkala, že na něj není ten správný čas - no a teď během prázdnin jsem si řekla, že se musím na všechny filmy, které mám poukládané podívat. Mě si tenhle film získal. Možná je to tím, že mám ráda drama z válečného prostředí, možná je to herci, možná je to tím, že je to příběh z pohledu malého kluka, který absolutně netušil, co je jeho otec zač a bral ho za hrdinu.

Bruno: "Are you not allowed out? Why? What have you done?"
Shmuel: "I'm a Jew."

random from Wien

10. září 2015 v 23:30 | E. |  travel and cultural diary/random
/ poprvé se mi povedla panoráma!


Wien diary

7. září 2015 v 1:01 | E. |  travel and cultural diary/random
jsem tu s třetím Wien diary článkem - minulý víkend jsme se sestrou zakončily léto tím, že jsme vyjely za hranice a opět jsme navštívily naší milovanou Vídeň:) tentokrát jsme se rozhodly, že tam zůstaneme přes noc a rozhodně se nám potvrdilo, že to byl víc jak dobrý nápad.
hotel jsem hledala přes booking.com a chtěla jsem, aby to bylo co nejblíž centra za pokud možno přijatelnou cenu. vybrala jsem Sommerhotel Wieden, který nabízel za 44 € dokonce snídani v ceně a dle fotek vypadal víc jak útulně! pak už stačilo pouze koupit jízdenky od Student Agency, vyměnit eura a mohly jsme vyrazit.
bála jsem se, že se ve vídeňském metru budu ztrácet a že mi bude dělat dost velký problém, se v něm orientovat - opak byl ale pravdou. stačilo mít mapu metra neustále po ruce a dostaly jsme se všude, kam jsme chtěly. hotel je pár kroků od stanice Südtiroler Platz, tudíž jsme si nemohly na nic stěžovat. ubytovaly jsme se, doplnily zásoby vody, protože minulý víkend bylo opravdu dooost velké horko a rozhodly se, že první, kam zavítáme, bude zámek Schönbrunn. konečně jsem se tedy dočkala a viděla ty nádherné zahrady ve své plné kráse.
Schönbrunn jsme obešly za takové tři hodiny a dalo to fakt zabrat, protože počasí zrovna třikrát snesitelné nebylo - že já se vždycky rozhodnu pro výlet do Vídně, když je šílené horko a nebo naopak, šílená zima. pak jsme si rychle jely koupit něco k jídlu i na následující den, protože jsme věděly, že v neděli toho ve Vídni asi moc nepořídíme a nasměrovaly jsme naše cesty na noční centrum Vídně.

druhý den jsme kupodivu vstávaly docela dost brzo, byly jsme se nasnídat, sbalily se, zaplatily hotel a naše vídeňské dobrodružství mohlo pokračovat. další místo, kam jsme se chtěly podívat byl Belvedere, který od hotelu nebyl ani pět minut chůze. slunce opět pražilo, voda do nás opět tekla proudem a už už jsme si myslely, že Belvedere toho moc k nabídnutí nemá, až jsme přešly na druhou stranu a spatřily těch nespočet dechberoucích fontán. nevím, jestli to víte, ale já si fontány zamilovala v Itálii a od té doby šílým z každé menší fontánky.
po cestě z Belvederu jsme se ztratily a nemohly najít metro. tímto děkuju českým turistům, kteří nás tak dobře nasměrovali, že jsme to i my, s nejhorším orientačním smyslem, našly. naše další cesta směřovala do parku Stadtpark, kde jsme si sedly, naobědvaly, odpočinuly a pak vyrazily znovu do centra si prohlédnout katedrálu sv. Štěpána, Peterskirche, Parlament, nádherná muzea, kostel P. Marie am Gestade, úchvatnou vídeňskou radnici a vše jsme zakončily odpočinkem v radničním parku.
autobus nám jel v 16:40, takže jsme si ještě něco rychle nakoupily k jídlu a pití na cestu a jely na stanici Stadion. já osobně jsem cestu zpět prospala, protože nejsem zrovna příznivce takových horkých dnů a vždycky mě dlouhé chození na slunci uzemní. navíc další den mě čekalo přezkoušení z angličtiny, takže jsem to opravdu potřebovala.

po dlouhé době jsem s sebou vzala foťák a nefotila pouze na mobil, tudíž fotek je opravdu hoodně a možná později udělám i menší random z fotek z mobilu.
jak jste si užili poslední letní víkend vy?:))