Wien diary

7. září 2015 v 1:01 | E. |  travel and cultural diary/random
jsem tu s třetím Wien diary článkem - minulý víkend jsme se sestrou zakončily léto tím, že jsme vyjely za hranice a opět jsme navštívily naší milovanou Vídeň:) tentokrát jsme se rozhodly, že tam zůstaneme přes noc a rozhodně se nám potvrdilo, že to byl víc jak dobrý nápad.
hotel jsem hledala přes booking.com a chtěla jsem, aby to bylo co nejblíž centra za pokud možno přijatelnou cenu. vybrala jsem Sommerhotel Wieden, který nabízel za 44 € dokonce snídani v ceně a dle fotek vypadal víc jak útulně! pak už stačilo pouze koupit jízdenky od Student Agency, vyměnit eura a mohly jsme vyrazit.
bála jsem se, že se ve vídeňském metru budu ztrácet a že mi bude dělat dost velký problém, se v něm orientovat - opak byl ale pravdou. stačilo mít mapu metra neustále po ruce a dostaly jsme se všude, kam jsme chtěly. hotel je pár kroků od stanice Südtiroler Platz, tudíž jsme si nemohly na nic stěžovat. ubytovaly jsme se, doplnily zásoby vody, protože minulý víkend bylo opravdu dooost velké horko a rozhodly se, že první, kam zavítáme, bude zámek Schönbrunn. konečně jsem se tedy dočkala a viděla ty nádherné zahrady ve své plné kráse.
Schönbrunn jsme obešly za takové tři hodiny a dalo to fakt zabrat, protože počasí zrovna třikrát snesitelné nebylo - že já se vždycky rozhodnu pro výlet do Vídně, když je šílené horko a nebo naopak, šílená zima. pak jsme si rychle jely koupit něco k jídlu i na následující den, protože jsme věděly, že v neděli toho ve Vídni asi moc nepořídíme a nasměrovaly jsme naše cesty na noční centrum Vídně.

druhý den jsme kupodivu vstávaly docela dost brzo, byly jsme se nasnídat, sbalily se, zaplatily hotel a naše vídeňské dobrodružství mohlo pokračovat. další místo, kam jsme se chtěly podívat byl Belvedere, který od hotelu nebyl ani pět minut chůze. slunce opět pražilo, voda do nás opět tekla proudem a už už jsme si myslely, že Belvedere toho moc k nabídnutí nemá, až jsme přešly na druhou stranu a spatřily těch nespočet dechberoucích fontán. nevím, jestli to víte, ale já si fontány zamilovala v Itálii a od té doby šílým z každé menší fontánky.
po cestě z Belvederu jsme se ztratily a nemohly najít metro. tímto děkuju českým turistům, kteří nás tak dobře nasměrovali, že jsme to i my, s nejhorším orientačním smyslem, našly. naše další cesta směřovala do parku Stadtpark, kde jsme si sedly, naobědvaly, odpočinuly a pak vyrazily znovu do centra si prohlédnout katedrálu sv. Štěpána, Peterskirche, Parlament, nádherná muzea, kostel P. Marie am Gestade, úchvatnou vídeňskou radnici a vše jsme zakončily odpočinkem v radničním parku.
autobus nám jel v 16:40, takže jsme si ještě něco rychle nakoupily k jídlu a pití na cestu a jely na stanici Stadion. já osobně jsem cestu zpět prospala, protože nejsem zrovna příznivce takových horkých dnů a vždycky mě dlouhé chození na slunci uzemní. navíc další den mě čekalo přezkoušení z angličtiny, takže jsem to opravdu potřebovala.

po dlouhé době jsem s sebou vzala foťák a nefotila pouze na mobil, tudíž fotek je opravdu hoodně a možná později udělám i menší random z fotek z mobilu.
jak jste si užili poslední letní víkend vy?:))


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama