Leden 2016

movie tips

30. ledna 2016 v 15:15 | E. |  movies you have to/don't have to watch
Love, Rosie / S láskou, Rosie (2014) - v hl. rolích Lily Collins, Sam Claflin, Tamsin Egerton, Jaime Winstone - Už ani nevím, kolik lidí mi tenhle film doporučovalo a kolikrát jsem ho viděla v někoho nejoblíbenějších kouscích. Mě od něj odrazoval žánr, protože romantické komedie opravdu nejsou (nebo alespoň nikdy nebyli) mým šálkem čaje. Každopádně nevím, jestli je to nynějším obdobím, ale nějak jsem si k němu našla cestu a nelituji toho. Má to sílu, velkou.

"I've realized that no matter where you are, or what you're doing, or who you're with, I will always, honestly, truly, completely, love you."

stop looking for happiness in the same place you lost it

23. ledna 2016 v 20:41 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
jsou za námi jarní Vánoce a schválně jestli si taky někdo pamatuje na to, jak minulý rok na Velikonoce sněžilo. někdo si evidentně spletl svátky a prohodil počasí:) já Vánoce trávila v posteli s nachlazením. potom se čas rychle přehoupl přes celý ten poslední týden v roce a na Silvestra jsem se dočkala prvního sněhu nesněhu a poslední den v roce jsem trávila s rodinou, i když to tak v plánu vůbec nebylo, ale alespoň jsem udělala důležitý krok, které jsem sice ze začátku pekelně litovala, ale teď se ukazuje, že to byla ta jediná správná volba.
jak tak koukám na dnešní datum, tak zjišťuji, že leden je skoro minulostí a já nevím, kam se poděl. vážně mě čas od času děsí, jak všechno rychle utíká... minulý víkend jsem se byla podívat na dnu otevřených dveří na filozofické fakultě UK, protože jsem tak trochu začala uvažovat o vysoké, teda ne začala uvažovat, už mám podanou přihlášku, ale nakonec ne na psychologii ani na překladatelství nebo tak, ale vybrala jsem si žurnalistiku. uvidíme, třeba nakonec budu i ráda, když mě nevezmou, protože já vlastně ani pořád nevím, jestli chci dalších pár let trávit nad učebnicema. taky jsem se po dlouhé době viděla s pár lidma ze střední a některé jsem viděla ráda, některé jsem vidět ani nemusela... znáte to:) příští týden se chystám na premiéru Dánské dívky do Lucerny a strašně moc se těším! jsem asi jediná, která dalšího Oscara přeje Eddiemu, ale prostě, já tak nemám DiCapria v lásce!
jak vůbec zvládáte leden celkově? mě už zima začíná pomalu štvát a vážně se nemůžu dočkat léta, i když zase budu fňukat, že se kvůli vysokým teplotám nevyspím a podobně, ale je to rozhodně lepší, než mít na sobě 3 svetry, teplou šálu, kulicha, zimní boty a zimní kabát. nerada chodím nabalovaná a vždycky mě to baví maximálně týden, pak se už začínám pomalu těšit na holé nohy a sluneční brýle. sice jsem se dneska probudila do zasněženého rána a vykouzlilo mi to úsměv na tváři, ale už by vážně mohlo být po zimě, přijde mi, že se vždycky strašně moc táhne...
tak doufám, že se máte všichni fajn, že si všeho užíváte, že se usmívate, že trávíte čas s těmi, které milujete a hlavně že se taky těšíte na léto a spontánní výlety, protože jestli jo, tak ho třeba přivoláme a bude tu dříve!

mějte se krásně, E.

v polovině minulého týdne jsem oslavila svátek a byla jsem obdarována, což mi udělalo v tom pošmurném dni obrovitánskou radost! pokud můj blog čtou nějaké Editky, tak dodatečně přeju jen to nej

must see movies: released in 2016

10. ledna 2016 v 16:30 | E.
s novým rokem přichází i nový rok dobrých filmů! já nevím, jak vy, ale já ráda projíždím youtube a koukám také mimojiné na různé trailery. vybrala jsem 10 těch, které mě zatím nejvíc zaujaly a na které plánuji jít tento rok třeba i do toho kina, pokud je u nás ovšem budou dávat. přes drama, jeden horor a, což je pro mě docela dost nečekané, je tam i romantika. na který film se letos těšíte nejvíce vy?:) budu ráda za všechny tipy!

I SAW THE LIGHT
trailer / čsfd.cz / životopisný, drama, hudební / Tom Hiddleston, Elizabeth Olsen
premiéra v českých kinech: ?
Trošku mi to připomíná Walk the Line, což je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Jsem zvědavá, protože Tom mi do role country zpěváka perfektně sedí, jsem zvědavá i na mladší Olsenku a celkově to podle traileru vypadá dobře. Fanoušci Hiddlestona někde?

THE DANISH GIRL / DÁNSKÁ DÍVKA
trailer / čsfd.cz / drama, životopisný / Eddie Redmayne, Alicia Vikander
premiéra v českých kinech: 04.02.2016
Film, na který se těším zatím asi úplně nejvíc! Eddie je pan herec a pokaždé kývne na nějakou neobvyklou roli, a pokaždé mi vyrazí dech. Už mám v plánu předpremiéru a nemůžu se dočkat.