movie tips

14. června 2016 v 16:04 | E. |  movies you have to/don't have to watch
How to Be Single / Jak přežít single (2016) - v hl. rolích Dakota Johnson, Rebel Wilson, Leslie Mann, Alison Brie - Jak už asi víte, tak nejsem zrovna ten typ, který si sám od sebe pustí komedii a romantickou komedii už vůbec ne. How to Be Single se může celou dobu jevit jako totální tuctová komedie, každopádně já se v ní docela dost našla. Zasmějete se a možná Vám to dá i něco víc.

"Let me teach you how to be single."


Paper Towns / Papírová města (2015) - v hl. rolích Nat Wolff, Cara Delevingne, Austin Abrams, Justice Smith - Ne, ne a ještě jednou ne. Kniha mě nebavila, film byl ještě horší. Během jeho sledování mi přišlo všechno okolo mnohem zajímavější a vážně jsem se musela přemlouvat k tomu, abych ho dokoukala. Plus, co to je za trend, že se z modelek stávají rádoby herečky?

"She loved mysteries so much, that she became one."

Lords of Dogtown / Legendy z Dogtownu (2005) - v hl. rolích John Robinson, Emile Hirsch, Victor Rasuk, Heath Ledger, Nikki Reed - Film, jehož námětem jsou začátky skateboardingu. Film, u kterého se budete smát a možná i uroníte někde slzu. Nevím úplně, zda to bude šálek čaje úplně každého. Na prkně jsem sice nikdy nestála, každopádně jestli je tady někdo, kdo stál a ještě Legendy neviděl - zhlédnout! A Heath samozřejmě jako vždy, totální strop + perfektní soundtrack!

"What did your dad say?"
"Sid, are you high? The pool's for swimming!"

The Martian / Marťan (2015) - v hl. rolích Matt Damon, Jessica Chastain, Chiwetel Ejiofor, Jeff Daniels - Do této chvíle nechápu jakto, že Marťan nedostal ani jedinou sošku na letošních Oscarech. Perfektní film! Po celou dobu v kině jsem seděla jak přikovaná a do poslední chvíle jsem čekala, jak to všechno s Markem dopadne. Nemusíte být zrovna největší fandové vesmíru, nebo tak, taky nejsem a Marťan mi doslova vyrazil
dech.

"Nechci znít nafoukaně, ale jsem ten nejlepší botanik na téhle planetě."

Camp X-Ray (2014) - v hl. rolích Kristen Stewart, Peyman Moaadi, Lane Garrison - Camp X-Ray není úplně tak běžný film. Kristen ve filmu hraje vojačku, která si utvoří jakýsi vztah s americkým nepřítelem. Pohled do ne zrovna pěkné americké reality. Drama má spíše otevřený konec, což se někomu zamlouvat moc nemusí, a poslední scéna je krásná.

"Do you have the new Harry Potter book?"

Stonehearst Asylum / E. A. Poe: Podivný experiment (2014) - v hl. rolích Jim Sturgess, Kate Beckinsale, Ben Kingsley, David Thewlis - Nejen, že u mě vyhrála inspirace filmu, ale taky prostředí, ve kterém se celý děj odehrává. Miluju filmy z prostředí blázinců, psychiatrických léčeben a podobně. Inspirací byla povídka od E. A. Poa - Metoda doktora Téra a profesora Péra, což dvě oblíbená témata k sobě se rovná jedna skvělá filmová podívaná. A taky to filmová podívaná byla! Film je temný, zajímavý sám o sobě a brzy po jeho začátku zjistíte, že není všechno tak, jak se doopravdy zdá.

"Jakmile zjistíte, čeho se člověk bojí nejvíce, odhalíte klíč k jeho šílenství."

Fotograf (2015) - v hl. rolích Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová - No jako, řekněme si to upřímně, nehrát tam Roden, tak se na film ani nepodívám a hlavně ho možná ani nedokoukám. Na to, že film má dvě hodiny, mi přišlo, že se tam vůbec nic neděje. V podstatě je to to samé pořád a pořád dokola. I přesto bych film úplně nezatracovala, sem tam se člověk i zasměje.

"Autor jako já je idiot, autor ničemu nerozumí, autor tvoří z jakési nutnosti, aby pak za svoje snahy dostal přes tlamu."

The Interview (2014) - v hl. rolích James Franco, Seth Rogen, Randall Park, Lizzy Caplan - U The Interview má každej zaručeno, že se minimálně skvěle pobaví. Celkově je to strašná blbost, opravdu ano, ale pokud hledáte fajn oddechovku a nemáte náladu na filmy se složitou zápletkou, Franco a Rogen jsou pro Vás
jasnou volbou.

"Jak to tak vypadá, tak Dave Skylark bude dělat rozhovor s diktátorem Severní Koreje. Sto babek na to, že si Skylark myslí, že je to ten chlápek z Gangnam Style."

My Sister's Keeper / Je to i můj život (2009) - v hl. rolích Abigail Breslin, Cameron Diaz, Sofia Vassilieva, Thomas Dekker - Jedna důležitá rada hned ze začátku - pokud jste stejně citliví jako já, připravte si minimálně deset balení kapesníčků, protože Je to i můj život Vám dá zabrat. Cameron ve své snad nejlepší roli, v roli, kterou v jednu chvíli nechápete, ale v tu druhou si řeknete, že byste se chovali a celkově na všechno reagovali úplně stejně. Jasně, všechno v tom filmu hraje na city, ale co by člověk od takového filmu čekal. Skvěle zahraný emotivní film.

"You don't love someone because they're perfect, you love them in spite of the fact that they're not."

Still Alice / Pořád jsem to já (2014) - v hl. rolích Julianne Moore, Kristen Stewart, Kate Bosworth, Alec Baldwin - V neposlední řadě tady mám jeden oscarový kousek. Julianne za něj minulý rok dostala Oscara za herečku v hlavní roli a troufám si říct, že zaslouženě. Film vypráví o tom, jak to mají těžké hlavně rodiny lidí, kteří trpí Alzheimerovou chorobou. Julianne jakožto Alice má ve filmu dost emotivní proslov, který mé hodnocení rozhodně hodně ovlivnil a to je to scéna z filmu, která netrvá ani pět minut.

"... Who can take us seriously when we are so far from who we once were? Our strange behavior and fumbled sentences change other's perception of us and our perception of ourselves. We become ridiculous, incapable, comic. But this is not who we are, this is our disease. And like any disease it has a cause, it has a progression, and it could have a cure. My greatest wish is that my children, our children - the next generation - do not have to face what I am facing. ..."
 


Komentáře

1 K | Web | 19. června 2016 v 19:27 | Reagovat

Já se na toho Marťana musím konečně taky podívat sakra. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama