Nižbor/Křivoklát diary

19. června 2016 v 21:46 | E. |  travel and cultural diary/random
takovou dobu jsem si nesbalila svačinu s foťákem do batohu, nenazula pohodlné boty a nikam nevyrazila, že jsem to včera musela nutně napravit. jak jsem už psala, opět se ve mně probudila touha fotit všechno okolo sebe, za což jsem strašně moc ráda, ale na druhou stranu kolem sebe nemám denně něco, co by stálo za to cvaknout. každopádně tahle moje touha mě pravděpodobně konečně dokope k tomu, abych si našetřila na lepší foťák, protože řekněme si to na rovinu - svůj omlácený kompakt sice miluju, ale mám ho tak moc dlouho, že by si zasloužil vystřídat:) ale teď už tedy k našemu včerejšímu dobrodružství.

jako naší další túru jsme vybraly 25 kilometrovou cestu přes Nižbor na Křivoklát a to hlavně kvůli tomu, že jsem už dlouhou dobu chtěla navštívit zámek Nižbor a hrad Křivoklát - bez nemožných spolužáků ze základní školy. v deset hodin jsme vyrazily, sbalený všechny nezbytné věci až na pláštěnky nebo deštník, dostatek vody jsme tedy taky podcenily, protože už v polovině jsme měly skoro prázdné lahve, ale zvládly jsme to a v cíli jsme si spokojené a vysílené daly za odměnu točenou zmrzlinu. cesta byla neuvěřitelně krásná, až člověk chvílemi žasne, co příroda dokáže. válnou většinu cesty jsme šly v lesích, následovaly červenou turistickou značku a kolikrát děkovaly samy sobě, že jsme si nevybraly opačnou variantu túry - jet na Křivoklát vlakem a pěšky se vrátit do Berouna, protože jsme celou cestu vesměs sestupovaly a kopce nás za celou dobu potkaly maximálně třikrát. potkaly jsme dost málo lidí, což nás docela dost překvapovalo, protože přeci jenom hezky bylo a že by už vážně všichni byli tak líní o volném víkendu vyrazit na pěší túru?
Křivoklát mě ale zklamal, a to hodně. nevím, co jsem od něj očekávala, ale mezi mé nejoblíbenější hrady se tedy rozhodně nezapsal. i když, já tak nějak všeobecně dávám přednost zámkům, jen co je pravda. do Berouna jsme se tedy vrátily vlakem, protože zpátky bychom to vážně nezvládly a hlavně už taky bylo asi šest hodin pryč. člověk by čekal, že ho budou bolet nohy, ale mě spíš bolela hlava z celodenního sluníčka. naštěstí jsem se z toho vyspala a teď vám chci ukázat, jak nádherná umí příroda být!


moc sluníčka a obě bez slunečních brýlí :D
 


Komentáře

1 Mishell | Web | 24. června 2016 v 23:19 | Reagovat

fotky skvelé, presne ako som u teba zvyknutá od dávna a ako by som od teba čakala! ;) foť všetko a všade a nezabudni sa s nami o to podeliť :-*

a článok tiež, ty sa vždy tak skvelo čítaš... asi už odjakživa :) <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama