Šumava (Čertovo a Černé jezero) diary

26. srpna 2016 v 15:07 | E. |  travel and cultural diary/random
minulý čtvrtek jsem se vzbudila s šílenou bolestí hlavy, ale na Šumavu jsem chtěla tak moc, že jsem nakonec stejně se všema sedla do auta a vyrazila vstříc nádherné přírodě. sice jsem kolikrát měla vážně co dělat, abych vůbec někam došla, protože mi bylo tak mizerně, jak nikdy, ale naštěstí jsem všechno zvládla a stálo to za to, protože Šumava doslova předčila mé očekávání!
dorazili jsme tak kolem poledního, dali si oběd a začali studovat, jak se dostaneme k Černému jezeru. díkybohu, že jsem navrhla, že se nejdříve půjdeme podívat k Čertovu, protože ten kopec, který jsme scházeli k Černému, bych v takovém stavu, v jakém jsem byla, v životě nevyšla a ano, dalo mi zabrat jenom to samotné scházení.
cesta, kterou jsme nakonec šli, byla v pohodě, narazili jsme na ráj plný malin, ostružin a hub. tolik ostružin jsem na jednom místě ještě nikdy neviděla - mňam! celou dobu se šlo lesem, ve stínu, ale stejně mi bylo kolikrát tak špatně, že jsem byla ráda, že jsem schopná udělat pár kroků. každopádně Čertovo jezero mě uchvátilo, udělalo se mi malinko líp a já se začala těšit i na druhou ledovcovou nádheru. za celou cestu jsme kopec potkali jen jednou, sice byl kilometrový, ale zdaleka ne tak hrozný, jako ten, který jsme těsně u Černého jezera museli scházet. přísahám, že ten bych za žádnou cenu v daném stavu nevylezla a kdybych už jo chtěla ho zdolat, tak bych si musela po každých deseti krocích sedat.
každý mi říkal, že se Černé jezero s Čertovým nedá srovnávat a já s tím teď zásadně nesouhlasím. nedá se s ním srovnávat leda tak rozlohou, ale osobně se mi možná o trochu víc líbilo právě Čertovo. tak či tak, oba tyhle úkazy přírody jsou neskonale krásné a každý pohled do jejich zákoutí mě těšil a tímto dnem jsem si splnila další malý cestovatelský sen:)

co vy a Šumava? taky vás tak dostala, nebo Vám přijde, že v Česku máme i jiná, daleko hezčí pohoří?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama