tattoo series: má další tetování / jak šel čas a nové zkušenosti

14. srpna 2016 v 0:28 | E. |  tattoo series

na své druhé tetování jsem šla až za tři roky, v roce 2013. ani vlastně nevím, proč mezi prvním a druhým byla taková prodleva, možná proto, že jsem neměla tu potřebu jít na nové a možná taky proto, že jsem nastoupila na střední a měla jsem jiné starosti. v té době, kdy jsem si nechávala dělat svou druhou malůvku, jsem byla ve druháku. má nejlepší kamarádka, se kterou jsem se právě na střední seznámila, mi doporučila svého známého, který podle ní tetoval skvěle a všichni v jejím okolí s ním byli spokojeni. v hlavě mi automaticky začaly naskakovat různé motivy, které bych si mohla nechat dát vytetovat a nakonec jsem se rozhodla pro něco absolutně jednoduchého, ale tentokrát na ne zas tak úplně viditelné místo.
v ten den byla zima, pršelo, já byla strašně vynervovaná a jediné, na co jsem myslela bylo, že to chci mít co nejrychleji za sebou. tatér byl víc jak milý, ochotný, všechno mi vysvětlil, obtiskl návrh pod klíční kost a šlo se na to - bylo hotovo za necelých patnáct minut. nechápala jsem, bolest naprosto minimální, tetování se mi ale bohužel nezahojilo do nejideálnější podoby, respektivě tedy na vícero částech vypadala barva. dnes to dávám za vinu tomu, že jsem nosila dost často úpnuté vršky a mazala víc, než bylo potřeba.s druhým tetováním se ve mně začala rodit myšlenka toho, že mé tělo je čisté plátno a že toho chci mít víc než jen pár. na své třetí jsem šla ještě ten rok, v polovině října. opět jsem věděla úplně přesně co a kam chci a jelikož jsem nechtěla, aby mé další tetování dopadlo tak, jak to druhé, rozhodla jsem se vyzkoušet úplně nového tatéra. opět mi ho doporučila kamarádka, vrátila jsem se k profláklejším umělcům, vrátila jsem se do studia. má prvotní představa místa, kam bych tetování chtěla byla sice jiná, ale nakonec jsem tatérovi dala za pravdu a díky bohu za to! chtěla jsem lyrics z jednoho songu a tentokrát se opět tetovalo na ruku.
tatér naprostá bomba, vážně umělec a zpětně se trochu divím, že mě vzal a udělal mi něco, co normálně vlastně vůbec nedělá a myslím, že kdybych mu se svým "obyčejným" návrhem do studia přišla dneska, tak mi řekne, že nic jednoduchého dělat nechce. každopádně bolest opět minimální, pomineme-li ten fakt, že jsem si ve škole pár hodin před samotným procesem špendlíkami doslova rozpíchala celé předloktí, protože jsem zas a znova byla nervní až moc.


po třetím tetování skončila má touha po tom, být jehlou pouze popsaná. na čtvrtém jsem byla jako dárek k úspěšnému zakončení střední školy a odmaturování. a světe div se, navrhla jsem si růže. šla jsem zpět k tatérovi, který mi dělal mou druhou věc. trochu jsem se bála toho, že obrázek je přeci jen něco jiného než vytetovat pár písmen. každopádně vše bylo zase v pohodě, bolelo to víc než nápisy, ale byla to vážně minimální bolest.
jelikož jsem minulý rok byla dost skeptická co se barev a stínování týče, chtěla jsem pouze jednoduché růže, čisté černé linky. tatér mi pak opravil mou druhou kérku, kterou sám tetoval a která, jak jsem psala, se mi nezahojila úplně nejlíp a zároveň mi obtáhl i první, protože po pěti letech ta černá už taky nebyla žádná sláva.


svou pátou zkušenost jsem řekla bych dost podcenila, i když jsem věděla do čeho jdu, ale i tak, nechovala jsem se zodpovědně ke svému tělu a rozhodně jsem se nechovala jako někdo, kdo by po čtyřech tetování už měl tak nějak vědět, co a jak.
tatérku jsem si našla přes instagram a jelikož jsem chtěla, aby výsledek vypadal jako náčrt, nechtěla jsem žádné rovné linky, zkusila jsem risk a šla k začínající tatérce, která tetuje u sebe doma. byla jsem naprosto překvapená! jasně, musela jsem čekat, že to nebude otázka půl hodiny, jelikož prostě začátečník kůži na určitých místech ještě moc nezná a navíc, každý tu kůži máme i jinou. obtahovala mi to do finální podoby asi třikrát a můžu vám říct, že napotřetí jsem tu ruku měla tak znecitlivělou, že jsem necítila absolutně nic. práce super, tatérka semnou měla tolik trpělivosti, strávila nad tím tak dvě a půl hodiny a prostě paráda.
teď se vrátím k té nezodpovědnosti. ať si najdete jakýkoliv článek o tom, co by člověk měl a naopak neměl dělat, když má čerstvé tetování, vždycky tam bude věta o tom, že byste se neměli vystavovat přímému slunci - respektivě hodně čerstvé tetování mazat opalovacím krémem s faktorem 30+ a to i když jdete jen do města a je opravdu velké horko. já pár dnů po tetování byla na grilovačce, nenamazaná, celý den na přímém slunci a kérku si moc hezky spálila. vybrala jsem si za to daň takovou, že budu muset pravděpodobně na obtáhnutí.


zatím poslední tetování je natolik čerstvé, že jsem o něm na blog psala zatím jen den předtím, než jsem se na něj chystala. ještě není ani zcela zahojené, ale své dojmy sem i tak sepíšu. tentokrát jsem šla po dlouhé době do studia k tatérovi, který v tom studiu nepůsobí jako tatér, ale jako piercer. dostala jsem na něj doporučení a jelikož jsem viděla, co dokáže, řekla jsem si proč to nezkusit.
už pár dní před daným dnem jsem byla tak moc nervózní, že vlastně ani sama sebe zpětně nechápu. pravděpodobně to bylo způsobeno tím, že jsem poprvé šla na něco, co bude vybarvované a větší než všechna dosavadní tetování. tatér byl strašně milej, upovídanej a hlavně fakt šikovnej. v životě bych neřekla, že to, co mi dělal je jeho maximálně třicátá kérka. zatím se hojí fantasticky.

 


Komentáře

1 K | Web | 14. srpna 2016 v 17:25 | Reagovat

Jupíííí další tetovací článek, tyhle ty tvoje tetovací články se mi začínají dostávat pod kůži. Pun intended.
Já se hrozně těším na další články a na další tvoje tetování a všechno.
Ani nevím který tvoje tetování je mý oblíbený, všechny jsou suprový!!
A docela tě obdivuju, že jsi šla k začínající tatérce, ale jsem ráda, že jsi byla tak spokojená! :)

2 wendy | Web | 16. srpna 2016 v 20:11 | Reagovat

to poslední je fakt láska:-))) a i to čtvrtý je krásný. nápisy jsou pak klasika, ale pořád skvělá:) těším se na další:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama