tattoo series: jak se o tetování starat?

18. září 2016 v 14:23 | E. |  tattoo series

toto téma je docela obtížné na sepsání, protože každému z nás vyhovuje úplně něco jiného. každý jsme jiný, máme jinou kůži, každý ten proces hojení snášíme jinak. proto upozorňuji, že to, co sem napíšu vyhovuje mně a fungovalo na má tetování, ale všechno z toho nemusí vyhovovat vám.


jakmile je tatér s prací hotov, ránu vám umyje/otře/očistí a vydezinfikuje, což pěkně štípe a kolikrát mi to bylo daleko nepříjemnější než samotný tetovací proces. namaže, pak vám přes čerstvé tetování dá plastickou fólii. jakýkoliv tatér mi řekl, že bych fólii měla sundat po třech hodinách, tetování znovu omýt - neparfémovaným a antibakteriálním mýdlem! - osušit papírovými utěrkami a první den NEmazat. ano, u mých prvních tetování jsem postupovala přesně tak, jak mi bylo od tatéra řečeno, každopádně u těch dalších jsem to začala dělat trochu jinak.
co dělám já, když se vrátím domů s novým tetováním? fólii rozhodně nesundávám po třech hodinách, naopak, až druhý den ráno. tetování pořádně s citem omyju mýdlem (bez žíňky, pouze rukama), přiložím na něj papírovou utěrku a znovu ho obalím fólií. třetí den tetování už nebalím, ale nechávám ho dýchat a až po těch třech dnech ho začínám mazat. ze začátku mažu dvakrát/třikrát denně, záleží na tom, jak moc cítím, že to tetování potřebuje. pak po pár dnech mažu už jen jednou za den. čerstvá tetování mažu většinou tři týdny, tedy do úplného zahojení.


tatér, u kterého jsem byla úplně poprvé, mi doporučil, abych si v lékarně cestou domů koupila kalciovou mast. já, jakožto naprostý laik, jsem tak i udělala. jako, nemůžu říct, že by se mi to tetování zahojilo nějak špatně, to ani omylem, ale kalciová mast je známá tím, že vytahuje barvu a zpětně, co se tak zamýšlím, uznávám, že na tom asi něco bude. tudíž kalciová mast? nedoporučuju, ale pokud nemáte po ruce nic jiného, tak se svět nezboří.
má další tetování jsem mazala bepanthenem plus, který doporučuju všemi deseti. bezproblémový průběh hojení, rychle se vstřebává a celkově jsem na něj i od hodně potetovaných lidí slyšela jen chválu.

opět se rozepíšu o tom, co dělám já, ale znám kupříkladu i lidi, kteří se o zahojená tetování nijak nestarají a nechávají je si v podstatě "žít svůj vlastní život".
je známo, že tetováním nedělá dobře přímé slunce. existují lidi, kteří si tetování mažou opalovacím krémem s faktorem 50+ i když jdou například jen do města či do obchodu a svítí slunce. to upřímně nedělám, ale myslím si, že když má člověk barevná a velká tetování, že jim to rozhodně prodlouží "životnost" a barvy vypadají delší dobu skvěle. opalovacím krémem s faktorem 50+ svá tetování mažu, když vím, že budu opravdu celý den na přímem slunci - když jsem u moře, u vody, zkrátka když se celý den pohybuji venku. stačí i opalovací krémy s faktorem 30+, ale jelikož já se nikdy neopálím, ale vždycky spálím, padesátku nedám z ruky.
tohle teď bude možná znít divně, ale další věc, kterou dělám a zjistila jsem, že pak tetování vypadá líp, je, že si jednou měsíčně holím ruce, nebo prostě ty oblasti, kde mám tetování. vypadají pak zářivěji, kvalitněji i čerstvěji.
nic moc dalšího nedělám, maximálně tak to, že si je často mažu kokosovým olejem.
 


Komentáře

1 Eillienessis | Web | 28. září 2016 v 19:02 | Reagovat

Předně bych ti chtěla moc poděkovat jednak za komentáře, které jsi u mě na blogu zanechala a já si jich všimla až dnes, děkuju! A druhé díky je za tvé články na téma tetování. Postupně jsem je v minulých dnech pročetla všechny a dnes jsem dočetla šestou část. Přijde mi to jako skvělý nápad, a já jakožto stále ještě ,,neposkvrněná" jsem zajásala. Dostalo se mi z nich několik užitečných rad, ze kterých budu čerpat, až se konečně odhodlám k tomu nějaké tetování si pořídit. Mám už několik vysněných, ale stále si nejsem jistá, kterým začít, a také mám obavy, zda toho nebudu později litovat, takže  pravděpodobně vyzkouším tvůj tříměsíční test ztotožňování se s malůvkou:). A jinak co se tvých tetování týče, líbí se mi, také proto, že víš, z jakého důvodu zdobí tvoje tělo. A když si je tak všechna vybavím, nejvíce mě zaujala pravděpodobně milenecká dvojice.Jeho smysl v kombinaci se zpracováním...je  krásné ! :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama