tattoo series: jak si vybrat motiv, místo, tetovací studio či samotného tatéra?

4. září 2016 v 14:36 | E. |  tattoo series

ze začátku jsem žila v domnění, že všechna má tetování by měla mít hluboký význam. teď už od toho trochu opouštím, protože už jenom to, že si to necháte vytetovat ze sebemenšího důvodu už jakýsi význam pro vás má.
jak to dělám s motivy já? nebudu říkat, že si všechno navrhuji sama, to ani omylem. když už se mi něco líbí na internetu a mám v plánu návrh nějak přetvořit k obrazu svému, tak vždycky napíšu autorovi obrázku. ať se děje, co se děje, tohle je pro mě nejdůležitější! když to není z mé vlastní ruky, autor motivu by o tom rozhodně měl vědět a měl by být v pohodě s tím, že si to nechá někdo z druhého konce světa vytetovat. takhle to většinou mám u obrázků, protože přeci jenom žádná malířka nejsem a stačilo mi si navrhovat růže, u kterých jsem tak moc nadávala. texty si většinou navrhuju úplně sama, pak návrh donesu do studia a s tatérem probereme větší detaily a podrobnosti. i od toho totiž tatéři jsou a správný tatér by vám měl uměl poradit.
když si vyberu určitý motiv, tak většinou nejdu hned druhý den do studia s tím, že přesně to chci do konce života na své kůži, i když vlastně proč ne, spontánní tetování by též nemuselo být špatné, ale ještě nikdy jsem tak neučinila. já to mám tak, že když se mi daný motiv líbí i po třech měsících, tak vím, že jsem připravená na to, s ním být sžitá po zbytek svého života. ani netušíte, kolik takových motivů už šlo do koše, protože jsem se s nimi zkrátka neztotožnila a to je u tetování ta nejdůležitější věc.


další věc, se kterou by se měl každý, kdo chce tetování, zabývat, je místo. kolikrát je to pro mě daleko větší problém než samotný motiv. pořád přemýšlím, uvažuji, neustále si návrh přikládám na různé části těla... motiv takový snad ani není tolik důležitý, jako zvolení správného místa. když si vážně nevíte rady, tatér by vám měl opět umět poradit, ale rozhodně si nenechte kecat do toho, že když vy to chcete na ruku, tak abyste si to raději nechali udělat na hruď, protože tam to nebude tolik viditelné a okolí tolik na očích. dobře - možná dokážu pochopit, že vám tohle tatér řekne, když jdete na své první a nebo když zatím žádná nemáte na dost viditelném místě, ale setkala jsem se už s tím, že to jedné slečně bylo řečeno i přesto, že měla skoro celé nohy.

s tím, jak si spávně vybrat tetovací studio či tatéra vám asi úplně nedokážu poradit, jelikož je to dost individuální. jestliže máte kamaráda, který byl nedávno na tetování a má například na ruce vytetovaného žraloka v "novém" stylu, tak bych asi úplně nedoporučovala k tomu samému tatérovi jít, pokud vy chcete na nějaký old school motiv. jasně, pokud se ten tatér specializuje na víc věcí a i právě na ten styl, ve kterém vy svojí kérku chcete, tak proč k němu nezajít též. některá studia vám budou odmítat udělat tetování v minimalistickém stylu, protože to zkrátka není to, na co se oni specializují.
nejlepší rada je asi ta, abyste vyloženě hledali tatéra, který ví co dělá, který svému stylu rozumí a hlavně u kterého si pokaždé (nebo alespoň ve většině možností) řeknete, že ta nová věc je skvělá. můžete taky dát na doporučení, proč ne. podle mě je i skvělé, když svou kůži dáte do rukou nově začínajícího tatéra, každopádně ale při tomto kroku vám musí být jasné, že to v žádném případě nebude ve výsledku vypadat tak, jak od někoho kdo tetuje už pět let.

v Praze a vůbec celkově v ČR (nebo klidně i ve světě) je nespočet tetovacích studií, stačí jen vyloženě hledat a najít někoho, kdo by se vám zamlouval a jehož práce se vám vážně líbí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama