Říjen 2016

you think it's going to break you, but it won't

26. října 2016 v 1:58 | E. |  this is who i'm, you're not gonna change that
zas je to nějaká ta doba, co jsem o sobě dávala vědět a řeknu vám, že za tu dobu se toho stihlo změnit tolik, že tomu sama nevěřím. určité věci se mi vyjasnily, určité lidi jsem vymazala, začala se soustředit na to, co je důležité pro mě a ne pro někoho druhého. byl to běh na dlouhou trať, ale nakonec jsem i já přišla na to, že pro sebe musím být nejdůležitější a přestat řešit minulost, kterou stejně nikdy nezměním. to, jak jsem si neustále podkopávala nohy a myslela si, že to tak je správně... no:) škoda mluvit. moc dobře vím, že karma na sebe nenechá dlouho čekat.
v práci jsem pečená vařená, ale baví mě to, což bych nikdy nevěřila, že o své první práci někdy řeknu. není to sice něco, čemu bych se chtěla věnovat po zbytek života, ale skvělá zkušenost a hlavně skvělý start to rozhodně je. navíc jsem obklopená skvělými lidmi, kteří si nedělají naschvály, jak jsem na to vždycky byla zvyklá. momentálně existuje pár lidí, o kterých vím, že mi vždycky dokáží pomoci a já si jich vážím tak strašně moc, že to nedokážu popsat slovy. jsem strašně ráda, že se ukázalo, že chyba není v tom, jak moc citlivý člověk jsem a v tom, že když miluju, tak celou mou osobou. sice mám pořád v sobě něco, co mi říká, nevěř, nepoddávej se tomu, nenech se znovu spálit, ale já jsem tak strašně moc šťastná, že na tohle všechno kašlu a jo, ať se klidně spálím, hlavně že budu vědět, že mi to stálo za to.
už teď vyhlížím leden, protože se mi naskytla příležitost výhry návrhu tak skvělého, že jsem zkusila štěstí, daný návrh výhrala a hned byla zaplatit zálohu. strašně moc se na to těším, sice to bude bolet jako čert, protože tam budu sedět celý den, ale za tu dokonalost to rozhodně stát bude. v pátek jsem byla na své poslední kérce, dneska začala konečně svědět, takže snad bude co nevidět finálně zahojená.
nějak si pořád nemůžu zvyknout na to, že nejsem školou povinná a že sestry začaly chodit na střední, takže v podstatě nejsou skoro vůbec doma. jelikož dělám krátké dlouhé týdny, tak jsem kolikrát i sama doma a fakt na to nejsem zvyklá, mluvím sama se sebou (což dělám neustále, ale sama doma až v moc velké míře) a chybí mi plný byt. minulý víkend jsem tedy vytáhla sestru na menší procházku, abysme taky konečně něco málo nafotily, popovídaly si a tak. před náročným týdnem to opravdu bodne!
zas a znovu musím říct, jak strašně moc jsem ráda za to, že jsem po maturitě šla na pomaturitní studium angličtiny. dalo mi to tak moc skvělý lidi a dneska se mi to opět potvrdilo. v naší oblíbený kavárně jsme s holkama byly tak přes pět hodin, povídaly si, co je u každé nového, co se za tu dobu, co jsme se neviděly, změnilo a tak:) tyhle dny mám moc ráda. člověk vypne, je s někým, koho má tak moc rád a s kým mu je příjemně a ono ho to ještě nabije na dalších několik týdnů pozitivní energií.

a co vy? jak si zatím užíváte podzim?
mějte se krásně, E.

tenhle boží XXL rolák jsem sehnala v sekáči za blbých pět korun! pět korun!

tattoo series: jak je to s cenou

9. října 2016 v 21:36 | E. |  tattoo series

tady se dá asi říct maximálně to, že zaplatíte za to, co budete mít na svém těle po celý svůj život a věřte mi, že když chcete něco, co bude po nějakou dobu vypadat stále skvěle, co bude velké, co vám bude vyloženě navrženo na tělo, tak že za tu cenu, kterou zaplatíte, byste mohli klidně jet na all inclusive dovolenou - to vám ale musí být jasné. jasně, já tady o tom mluvím tak, jako kdybych za svá tetování dávala nějaké ohromné částky, ale já nemám nic ohromného a dokonalého, protože se mi to zkrátka úplně nelíbí. za své nejlevnější tetování jsem nedala ani dvě stovky a ne, to tetování na to nevypadá, jen to zkrátka není nic ohromujícího.
vážně nesnáším, když někdo mluví o tom, jak chce mít obrovská a fakt propracovaná tetování a pak na to naváže druhou větou ve stylu, že za to rozhodně nehodlá utratit víc jak 5 tisíc. u tetování platíte za všechno - za návrh na míru i za dobu, kterou s vámi tatér během tetovacího procesu stráví. vemte si to tak, že ten, do jehož rukou se svěříte, je umělec, malíř a že vám vlastně maluje na tělo. je to umění jako každé jiné, všechno umění je drahé a hlavně všechno umění za ty peníze stojí, pokud se líbí tomu, kdo do toho ty peníze investuje.