tattoo series: jak je to s cenou

9. října 2016 v 21:36 | E. |  tattoo series

tady se dá asi říct maximálně to, že zaplatíte za to, co budete mít na svém těle po celý svůj život a věřte mi, že když chcete něco, co bude po nějakou dobu vypadat stále skvěle, co bude velké, co vám bude vyloženě navrženo na tělo, tak že za tu cenu, kterou zaplatíte, byste mohli klidně jet na all inclusive dovolenou - to vám ale musí být jasné. jasně, já tady o tom mluvím tak, jako kdybych za svá tetování dávala nějaké ohromné částky, ale já nemám nic ohromného a dokonalého, protože se mi to zkrátka úplně nelíbí. za své nejlevnější tetování jsem nedala ani dvě stovky a ne, to tetování na to nevypadá, jen to zkrátka není nic ohromujícího.
vážně nesnáším, když někdo mluví o tom, jak chce mít obrovská a fakt propracovaná tetování a pak na to naváže druhou větou ve stylu, že za to rozhodně nehodlá utratit víc jak 5 tisíc. u tetování platíte za všechno - za návrh na míru i za dobu, kterou s vámi tatér během tetovacího procesu stráví. vemte si to tak, že ten, do jehož rukou se svěříte, je umělec, malíř a že vám vlastně maluje na tělo. je to umění jako každé jiné, všechno umění je drahé a hlavně všechno umění za ty peníze stojí, pokud se líbí tomu, kdo do toho ty peníze investuje.


studia jsou ve valné většině případech dražší než lidi, kteří tetování mají jen jako svůj koníček a tetují třeba u sebe doma. u studií je to tak, že ve většině případech základní částka, kterou za tetování zaplatíte se pohybuje okolo 800-1500 korun. většinou ty základní částky jsou za maximálně hodinovou práci. následně se částka násobí, tudíž pokud jste ve studiu, které si za hodinu účtuje 1 tisíc korun a strávíte tam 3 hodiny, zaplatíte 3 tisíce + třeba návrh. ještě vím, že můžete platit například za to, že chcete, aby vám tatér dané místo znecitlivěl, aby vás to tolik nebolelo, ale v jaké částce se tohle ve studiích pohybuje opravdu netuším.
pokud si najdete někoho, kdo tetuje v podstatě načerno, tak zaplatíte míň, ale ta kvalita rozhodně nebude tak skvělá jako ze studia - nebo teda, nechci nikomu křivdit, mám to z vlastní zkušenosti. já k takovým lidem chodím ráda, možná i radši, protože zkrátka mám ráda jak ten výsledek v konečné fázi vypadá a taky proto, že nejsem úplný fanoušek obrovských kousků a raději mám minimalistické věci, což v ČR moc studií nedělá a nebo tedy preferují zákazníky, kteří chtějí něco vážně uměleckého. u takových lidí jsem já osobně nejvíc zaplatila 1500, ale jak říkám, i tohle je hodně individuální a vždycky záleží na domluvě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama