tattoo series: bolest - je to opravdu tak hrozné, jak se povídá?

11. prosince 2016 v 21:10 | E. |  tattoo series

řeknu vám to takhle - tetování bolí. někoho míň, někoho víc, někdy záleží na místě, někoho by bolela i sebemenší malůvka na nejmíň bolestivých místech. myslím, že i tohle záleží na tom, jakou kůži máte, jak moc snášíte bolest a i na tom, co jste schopni vydržet proto, abyste na svém těle měli něco, co jste vždycky chtěli. mě žádné tetování nebolelo nějak šíleným způsobem, a to i přesto, že se vždycky den před ním šíleně vydeptám a jdu na něj vynervovaná se sevřeným žaludkem. abych pravdu řekla, já si tu bolest docela i užívám a beru to jako jakýsi (teď budu znít strašně divně) rituál, během kterého přijímám tetování za své a který si prostě musím vytrpět.


nevím úplně, k čemu bych bolest při tetování přirovnala. někdo říká, že to je jako kdyby vás intenzivně škrábala kočka, což mi teda ani trochu nepřijde a právě tady vidíte, jak je ta bolest šíleně individuální. já nevím, když vás tetují, tak to štípe, pálí, na určitých místech je to horší a když vám tatér například obtahuje několikrát určitou část, tak je ta bolest intenzivnější. zatím jsem ale nezažila, že by to bylo nějak extrémně nepříjemné a to ani pod tou klíční kostí.
každopádně vím o místech, které prý bolí jako čert. například obličej, hřbet ruky, podpaží, nárt, dlaň a mám takové tušení, že ani žebra nebudou uplně procházka růžovou zahradou. jakožto někdo, kdo má tetování převážně na rukách, vážně nemůžu soudit jak strašnou bolest s sebou tetování může přinést, ale jen tak z doslechu to asi úplně všude nebude tak jednoduché a bezbolestné.
taky záleží na tom, jak velký motiv máte a jestli chcete motiv stínovaný, barevný nebo třeba i obojí. o tom taky nemůžu psát podle vlastní zkušenosti, protože mám kromě jedné, nejnovější kéry, jen černé linky. někdo mi kdysi říkal, že vybarvování nebolí tolik jako klasická linka, jelikož se tatér soustředí na větší plochu, ale zase... tohle vážně záleží na jedinci. co se jedné z mých zkušeností týče, přežít se to rozhodně dalo, ale bylo mi to víc nepříjmené jak tetování klasických linek.


update:
teď mám po posledním tetování, které jsem si nechala dělat na stehno. asi bych se o tom, jak to celé probíhalo raději rozepsala v samostatném článku, ale má poslední věc mě doopravdy bolela. řekla bych možná i konečně, protože jsem si vždycky přála tu správnou tetovací bolest zažít:) co nevidět o tom všem sepíšu článek a publikuju ho.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama