tattoo series: vše o tetování, se kterým se prozatím stále seznamujeme

29. ledna 2017 v 15:13 | E. |  tattoo series

mé poslední, mé dalo by se říct že i nejmilovanější, mé prozatím největší a nejpropracovanější tetování, které mám na stehně a rozhodně to je tetování, u kterého jsem si nejvíc potrpěla. jenže, jak já vždycky říkám, tetovací bolest je možná nepříjemná, ale na druhou stranu si jí musíte užívat, protože to zkrátka k tomu všemu patří a opravdu nejsem někdo, kdo by se vyžíval v bolesti jo, naopak.


Hell ke konci září minulého roku vyhlásil na své facebookové stránce soutěž o návrhy, které byly inspirovány akcí Fetish Weekend, který se v té době v Praze chystal. ten můj byl k druhému týdnu a věřte nebo ne, jakmile jsem ho viděla, tak jsem se zamilovala. sice mi dost lidí říkalo, že to úplně není tetování pro mě, že mě to nevystihuje a že to nejsem já, což na druhou stranu nelze nechápat. dost lidí tuhle "mou stránku" neznají a ten, kdo jí zná mi naopak řekl, že tohle je kéra pro mě. tahle kráska má vystihovat mé alter ego. to, že se nemám bát jít za svým přes veškeré překážky a hranice, protože nejdůležitější je, jak to cítím já a názory druhých můžu mít někde.... no, jinde.
zcela upřímně jsem ani trochu nečekala, že by si Andy vybral to, co jsem o návrhu napsala zrovna já a že bych tuhle krásku mohla někdy považovat za svou. ale stalo se, zpráva mi přišla, když jsem byla zrovna v práci a asi ani nemusím říkat, jak moc mi to prozářilo den.nejdřív je asi třeba říct, že jsem měla termín až v polovině ledna, ale tatér měl nějak ke konci listopadu volných pár dní, takže mi napsal, že kdybych chtěla a měla čas, můžu se hned následující den zastavit a můžeme kočku s perverzním pohledem přivést na svět. samozřejmě, že jsem neváhala ani minutu.
zase tu byla ta, pro mě naoprosto typická, nervozita, která byla za A z neznámého prostředí, kde jsem byla maximálně, když jsem někomu dělala doprovod na pierc a za B z tatéra, kterého jsem v životě neviděla a nevěděla jsem, jak na mě bude působit, což je pro mě snad jedna z úplně nejvíc zásadních věcí. naštěstí (!!!!) Andy je obrovský sympaťák a hlavně teda dost šikovnej sympaťák. ze začátku jsme diskutovali o těch běžných věcech a to ať už se to týkalo velikosti a nebo třeba toho, co na návrhu pozměníme, co tam připadáme a podobně.


tetovat se začalo asi kolem půl dvanácté a skončili jsme kolem půl páté odpoledne. ze začátku to bylo fajn, až jsem začínala věřit každému, kdo má kéru na stehně a říkal mi, že to nic není. jenže... já to mám tak, že do té doby, než si tělo na tu bolest zvykne, než pozná, jakým stylem ten proces bolí, tak to jde, dá se to přežít, jenom to štípe a zkrátka se to dá vydržet.
po dvou hodinách jsme si dali pauzu, moje tělo si samozřejmě zvládlo udělat obrázek a jakmile jsme se vrátili do práce, tak jsem myslela, že si tu nohu snad raději i useknu. je mi naprosto jasné, že až si tohle budu číst někdy, kdy budu mít hotový třeba celý hrudník nebo něco na hřbetu ruky, tak se budu smát a říkat si, že to jsem o tetovací bolesti věděla stále velký kulový. ale vážně.... na té vnitřní straně stehna to příjemný nebylo.
další pro mě zcela nová zkušenost bylo stínování. nebo takhle, Andy vlastně vůbec netetoval klasicky jednou jehlou. od samého začátku to byly (jak tomu říkám já) "hrabičky". zkrátka víc jehel najednou. stínování mě bolelo, hodně bolelo, ale zase si myslím, že to bylo kvůli tomu, jak se tatér vracel na již tetovaná místa a i tou dobou, kdy jsem tu bolest musela snášet. rozhodně si nemyslím, že to je něco, co by se nedalo přežít. člověk musí hold zatnout zuby a říct si, že to zvládne a nebojte, i já jsem s tím měla doooost velký problémy a říkala jsem si, jak moc velká kráva jsem, že jsem do toho šla. jenže pak to vidíte hotové, vaše a víte, že by to stálo za veškerou bolest světa.nebudu lhát, docela jsem se bála toho, jak celý hojící proces bude probíhat, jelikož spousta lidí mi tvrdila, že na tetování v Hellu byli a že nejsou spokojeni s tím, jak se jim tetování zahojilo. pro mě za mě, nevím, jak to měli oni, ale já si myslím, že to, jak se Vám tetování zahojí v první řadě záleží na tom, jak se k němu v té době chováte.
Andy mi odsouhlasil, že dělám maximálně dobře, když tetování mažu až poté, co začínám cítit, že se stahuje a hlavně, že ho nemažu vrstvou, kterou si v zimě dávám na suchou pleť. tetování jsem mazala za celou dobu tak třikrát. denně jsem ho poctivě myla antibakteriálním mýdlem a zahojilo se perfektně, doslova. největší strach jsem měla z toho, že jak do práce musím nosit silonky, tak že se mi budou strhávat stroupky a že se mi celkově nezahojí tak, jak chci. druhý den jsem si ho tedy raději ještě obalila fólií, ale další dny jsem se na to už vykašlala a všechno bylo v pohodě:) naštěstí tedy.na tetovací studia nejsem, nikdy jsem nebyla, ale pokud člověk chce něco fakt propracovaného, velkého, tak rozhodně spíš doporučuju studia. úplně si nejsem jistá tím, že to, co teď zdobí mé stehno, zvládl tatér, ke kterému chodím pravidelně a to i když jsem viděla, že kouzlit fakt umí, jen prostě.... asi pro lepší pocit.
hodně lidí si na Hell stěžuje. že za ty peníze chtějí kvalitní zpracování a ne tetování, které v závěru vypadá jak od amatéra. jsem toho názoru, že v Hellu momentálně tetují fakt profesionálové, protože jsem viděla tři z nich v akci (za čtyři hodiny se toho stihne) a musím říct, že bych se nebála jít k žádnému z nich. navíc když už se Vám s tetováním něco stane, vypadne Vám barva, tak můžete kdykoliv zavolat na recepci a domluvit si termín na opravu, což snad doufám nabízí všechna studia.
sice studia nejsou nic pro mě a asi ani nikdy nebudou, ale jakmile budu chtít něco v podobném stylu, tak se rozhodně nebudu bát Andymu napsat, protože za tu krásku bych klidně dala i tu plnou cenu, která tuším mimo tu soutěž byla nějakých pět tisíc.


závěrem musíc říct, že jsem víc jak nadmíru spokojená a nikdy bych neřekla, že se mi na mně bude líbit tetování někde jinde, než jsou ruce. takže si teď asi dovedete představit, co plánuju dál a že věta "nejdřív chci mít hotový rukávy, pak se uvidí, co dál" už moc neplatí.... :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama