02.04.2017 Counterfeit (+ special guest: Decade, Tigress)

20. června 2017 v 22:49 | E. |  that feeling you get when they come on stage

jakmile Counterfeit oznámili turné a já zaregistrovala Prahu, bylo zcela jasné, že se jde! VIP lístky jsem sice propásla, ale zase na druhou stranu jsem si řekla, že m&g jsem měla minule a že člověk musí dát šanci i lidem, kteří takové štěstí hned napoprvé neměli :)
kluci do světa vyhodili jejich úplně první album Together We Are Stronger, které jsem si zamilovala hned na první poslech a na dubnový koncert jsem se tedy začínala pomaličku tešit jako malý dítě. vzhledem k tomu, že ještě nejsou tak mega populární (čeká je to), tak jezdí po relativně menších klubech, což jsou má nejoblíbenější místa a člověk je tam sice nalepenej na úplně každého, ale od punkrockovýho koncertu nemůže nikdo čekat, že tam budou lidi stát jako tvrdý y - ha, myslela jsem si teda, že to nejde.
po AA to byl druhý koncert, na který jsem šla úplně sama, ale vlastně to ani ničemu nevadilo a zpětně bych se asi fakt proklínala, že jsem kvůli takové banalitě oželela zrovna show někoho jako jsou Counterfeit.

tentokrát však musím vynést do oblak i jednu předkapelu! Tigress! wow! na to, že zpěvačky úplně nemusím, u téhle kapely je to absolutní opak. skvělá show, supr texty, energická kapela, která nás skvěle připravila na hlavní kapelu. tohle byl vážně skvělej tah, co se výběru předkapely týče.
k samotným Counterfeit nemám slov, moje oblíbený slovní spojení, přijde mi, ale jsou fakt neskuteční. nářez jako když tu byli poprvé, tentokrát se v Praze objevil i Sam, takže sestavička byla kompletní. perfektní setlist, i když oni jak těch svých věcí ještě moc nemaj, tak se nějak šlápnout vedle ani nedá a nestane se úplně, že by vám nezahráli zrovna tu vaši oblíbenou.
každopádně..... doslova mi pili krev lidi předemnou. já chápu, že Jamie je hvězda, ze které jsou v háji třeba i třináctiletý holky, taky jsem taková byla, a i to, že je rodiče samotný na podobnej koncert nepustí, ale když už teda tam jsem se svou ratolestí a úplně mě ta hudba nebaví, nejsem žádnej punkrockovej nadšenec, tak si jdu stoupnout dozadu a počkám, až ten koncert skončí a neřvu na nikoho kolem sebe, ať nezvedá ruce, ať neskáče, ať neřve a podobně. první řady stály totálně jako tvrdé y a bylo to až trapný. ale jestli si holky užily perfektní výhled a sáhly si na Jamieho, tak je asi všechno v pohodě :)

pořadatelé Aerodrome festivalu pár dní po koncertě oznámili, že se na něm představí, mimojiné, i Counterfeit, takže jsem skákala radostí a o tom, jak perfektní kluci byli i tam zase příště!


s Katy z Tigress

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama