movies you have to/don't have to watch

movie tips

14. června 2016 v 16:04 | E.
How to Be Single / Jak přežít single (2016) - v hl. rolích Dakota Johnson, Rebel Wilson, Leslie Mann, Alison Brie - Jak už asi víte, tak nejsem zrovna ten typ, který si sám od sebe pustí komedii a romantickou komedii už vůbec ne. How to Be Single se může celou dobu jevit jako totální tuctová komedie, každopádně já se v ní docela dost našla. Zasmějete se a možná Vám to dá i něco víc.

"Let me teach you how to be single."

movie tips

30. ledna 2016 v 15:15 | E.
Love, Rosie / S láskou, Rosie (2014) - v hl. rolích Lily Collins, Sam Claflin, Tamsin Egerton, Jaime Winstone - Už ani nevím, kolik lidí mi tenhle film doporučovalo a kolikrát jsem ho viděla v někoho nejoblíbenějších kouscích. Mě od něj odrazoval žánr, protože romantické komedie opravdu nejsou (nebo alespoň nikdy nebyli) mým šálkem čaje. Každopádně nevím, jestli je to nynějším obdobím, ale nějak jsem si k němu našla cestu a nelituji toho. Má to sílu, velkou.

"I've realized that no matter where you are, or what you're doing, or who you're with, I will always, honestly, truly, completely, love you."

movie tips

24. září 2015 v 16:46 | E.
The Boy in the Striped Pyjamas / Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008) - v hl. rolích Asa Butterfield, Jack Scanlon, Vera Farmiga, David Thewlis - Srdcervoucí příběh. Upřímně jsem tenhle film měla v záložkách hodně dlouhou dobu a pořád jsem si říkala, že na něj není ten správný čas - no a teď během prázdnin jsem si řekla, že se musím na všechny filmy, které mám poukládané podívat. Mě si tenhle film získal. Možná je to tím, že mám ráda drama z válečného prostředí, možná je to herci, možná je to tím, že je to příběh z pohledu malého kluka, který absolutně netušil, co je jeho otec zač a bral ho za hrdinu.

Bruno: "Are you not allowed out? Why? What have you done?"
Shmuel: "I'm a Jew."

movie tips

13. července 2015 v 1:42 | E.
Endless Love / Nekonečná láska (2014) - v hl. rolích Alex Pettyfer, Gabriella Wilde, Bruce Greenwood - Je to romanťárna a já na tyhle typy filmů moc nejsem, ale hraje tam Pettyfer, tak proč tomu nedat šanci. Otec hlavní hrdinky Vás bude nejspíš pěkně štvát - mírně řečeno... jinak je to klasické romantické klišé.

David Elliot: "When my parents broke, they met when they were in high school, it made sense. That's what I want to find, true love, the kind of you fight for, that you always put first. That makes you wanna be good, do better and not with just any girl, but the girl and when I find that, that's all I need."

movie tips

6. dubna 2015 v 20:47 | E.
Snowpiercer (2013) - v hl. rolích Chris Evans, Kang-ho Song, Jamie Bell, Tilda Swinton - Přiznám se, že jsem od tohoto filmu čekala daleko víc, protože ten námět je fantastický! Zklamal mě konec, nebo možná ani nezklamal, jen jsem čekala, že to skončí nějakým klišé a ono se tak nestalo, což je na druhou stranu dobře... Musíte vidět, aby jste věděli, co tím chci přesně říct.

"Now, as in the beginning, I belong to the front. You belong to the tail. When the foot seeks the place of the head, the sacred line is crossed. Know your place. Keep your place. Be a shoe."

movie tips

24. ledna 2015 v 20:01 | E.
Penny Dreadful (2014) - v hl. rolích Eva Green, Josh Hartnett, Harry Treadaway, Timothy Dalton, Reeve Carney - Začnu něčím, o čem bych v tomto článku správně ani psát neměla, začnu seriálem. Řeknu to takhle - kam se hrabou všechny seriály, kterých jsem se ještě nedávno nemohla nebažit. Penny? Naprostá topka! A Eva jako Vanessa Ives? Ještě větší topka!! Jestli znáte a stále váháte, zda se začít dívat, tak si pusťte tuto scénu z druhé episody a myslím, že váhát přestanete. Co víc říct - tleskám! Druhá série už na konci dubna.

Ethan Chandler: "You ever wish you could be someone else? Just run away from your life?"
Dorian Gray: "All the time."

movie tips

28. října 2014 v 16:02 | E.
Restless / Neklid (2011) - v hl. rolích Mia Wasikowska, Henry Lee Hopper - Nevšední film. Chvílemi mě nudil, chvílemi jsem se od něj nemohla odtrhnout. Jako celek má zvláštní až depresivní náladu.

"Enoch, let me go..."

movie tips

13. srpna 2014 v 18:09 | E.
Her / Ona (2013) - v hl. rolích Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams - Film, který je zvláštní ve všech směrech. Kdo ví, třeba jednou bude naprosto normální mít romantický vztah s operačním
systémem.

"...je první operační systém umělé inteligence, intuitivní bytost, která Tě poslouchá, která Ti rozumí a zná tě. Není to pouze umělý systém... je to vědomí..."
 
 

Reklama