this is who i'm, you're not gonna change that

never let anyone tell you that you can’t do something - you can do anything you want, believe me

13. září 2014 v 19:21 | E.
dva týdny prvního podzimního měsíce jsou skoro za námi a já si v hlavě ani nestíhám poskládat vše, co se za tu dobu stalo, co jsem udělala správně, při čem jsem si myslela, že dělám dobře a ono to nakonec tak nebylo a já nad tím ztrácela jenom čas, kterého mám teď tak hrozně moc málo, takže i blbá ztracená hodina je znát úplně na všem... hlavně na mé náladě. největší kámen úrazu je maturitní přehlídka a navrhovat na ní model. nejenom, že mi zatrhli model, který jsem původně chtěla šít, protože byl prý moc letní (a že by třeba důrazně upozornili předem na to, že to musí vypadat jako zimní model?) a já na návrhu ztratila celou minulou neděli, ale JÁ JSEM SAKRA ABSOLUTNĚ BEZ INSPIRACE! a to je to nejhorší!!! denně tu projíždím tumblr a hledám něco, co by mě v něčem inspirovalo, čeho bych se mohla chytnout. ano, nápady tu jsou, ale já si za boha nemůžu vybrat a když už nějakou představu mám, tak nevím, jestli k tomu mám udělat kalhoty, krátkou sukni, dlouhou sukni nebo třeba kabát, takže to potom dopadá tak, že jsem úplně na samém začátku jako předtím a před tamtím předtím... ufff, já se opravdu omlouvám, ale už vážně nutně potřebuji konec roku, kdy musíme mít došito.
ke konci prázdnin jsem byla s Eli v Hradci na jedné akci a hlavně kvůli tomu, že tam budeme mít v polovině října přehlídku. takže pokud budete mít osmnáctého října čas a cestu do HK, tak se určitě přijďte podívat:) informace jako kdy a v kolik ještě určitě dodám, zatím je všechno ve fázi rozdělané - i modely, nečekaně.

tak jo, chápu, že se v tomhle obrovském chaosu asi všichni ztrácíte, ale já se někam potřebovala vypsat a dostat ze sebe ten vztek a třeba mi to pomůže nabrat inspiraci. prosím, prosím!!! doufám, že se všichni máte lépe než já a že si užíváte každého dne, že se smějete, že trávíte čas s těmi, které milujete a že mi taky všichni držíte palce, protože to opravdu v těchto dnech potřebuji!:)...

what I love about life is that anything can happen - you get suprised everyday because it turns out to be different from what you expected

1. září 2014 v 21:59 | E.
poslední srpnové dny utekly jako voda a máme tu září, první podzimní měsíc, se kterým jsem si dneska užila i "skvěle" depresivní počasí a první den maturitního ročníku. nová etapa, která mi doufám přinese mého nynějšího největšího strašáka v podobě maturitního vysvědčení. na začátku závěrečného prázdninového týdne jsme s holkami měly MARS night, která byla více jak skvělá!, ve středu jsem oslavila svou plnoletost, v sobotu jsme byly v Hradci Králové a upršenou neděli jsem strávila s Eli u nás doma... takže se v podstatě dá říci, že jsem si konec dvouměsíčního nic nedělání užila tak, jak jsem chtěla!:)
nebudu vám tady psát o tom, jak moc mě ten čtvrťák děsí a jak bych nejradši byla, kdybychom už měly po maturitní přehlídce a po plesu. nejradši bych si šla už zítra sednout a psát didaktické testy, ale já to zvládnu! a ne jenom já, určitě to zvládnou úplně všichni, kteří si alespoň trošičku věří. takže mi nezbývá nic jiného než napsat, že všem držím palce - ať už je čeká též maturita, nastupují na vysokou a nebo si hledají zaměstnání! já budu doufat, že se ještě naskytne chvíle, abychom si užili slunce a připravili na deštivý podzim a taky, že zítra zvládnu výuku do půl páté společně se vstupním testem z praxí. směle do toho!!!:)


start where you are / use what you have / do what you can

6. srpna 2014 v 18:01 | E.
první polovina prázdnin za námi a já se nestačím divit, jak rychle to utíká... máte ještě něco naplánovaného?:) já momentálně celé dny trávím buď u seriálů, filmů, spánkem, cvičením (moje nohy jsou absolutně mrtvé) a nebo přípravou na maturitu - v životě bych neřekla, že něco takového napíšu, ale je to tak. konečně jsem se už přiblížila plnému počtu knih, mám hotovou polovinu otázek z angličtiny a zítra se chystám na konstrukce, které mi dneska přišly na mail, takže si nejspíš dovedete představit, co mi v tu chvíli proběhlo hlavou. na srpen nic namlánovaného nemám, když pominu narozeniny. sice bych se moc ráda ještě podívala buď do Berlína nebo do Hamburku, ale moc velké naděje tomu nedávám, protože moje rozhodování je v posledních dnech ty tam. ještě bych si ráda vyrazila na Lipno, tak uvidíme:))
za tu dobu, co jsem nepsala se toho v podstatě vážně nic moc nestalo, když pominu skvělý den s Verčou, Anet a Eli, kdy jsme si jednu středu udělaly výlet na Warhola, do Stromovky a potom to zakončily na "večeři" v McDonaldu - si docela protiřečím s tím cvičením a mekáčem, vím!
takže tedy... pokud se ještě někam chystáte, tak si to koukejte pořádně užít a pokud ne, tak nezoufejte, protože v tom nejste sami a neplánované akce jsou vždy nejlepší!:)

I don't give a fuck what people think because people don't think

11. července 2014 v 23:54 | E.
rozhodla jsem se, že ještě před odjezdem na moravu udělám rychločlánek:) zítra ráno vyrážím směr jižní morava a těším se tak moc, že to neumím vyjádřit slovy! v plánu toho mám spoustu - hlavně se zajet podívat do valtic a do úchvatné lednice. každopádně morava je sama o sobě nádherná a hlavně je tam úplně jiná mentalita než tady ve středních čechách, takže si člověk chvílemi připadá, že je někde v cizí zemi... dále mám v plánu zajet do vídně, když už od ní budu přibližně osmdesát kilometrů a pořádně sportovat, protože na to je morava nejideálnější!! doufám, že vše dopadne tak, jak má. pokud chcete, tak můžete sledovat můj instagram (@lady_edit), na kterém budu rozhodně aktivní.
kam si jedete užívat vy? sázíte radši na flákání u moře nebo dáváte přednost aktivním prázdninám? mějte se tu fajn a za týden čau!:))

people think being alone makes you lonely, but I don’t think that’s true - being surrounded by the wrong people is the loneliest thing in the world

28. června 2014 v 16:18 | E.
všichni prožívají začátek prázdnin, jenom mě to snad úplně poprvé nechává naprosto chladnou - přitom bych si je měla užít, jak nejlíp to jde, protože potom přijde jenom práce a navíc, jsou to mé úplně poslední prázdniny, což zní divně; hrozně; nevěřícně. pravdu však už nezměním a já včera úspěšně dostudovala třetí ročník.
v posledních týdnech jsem řešila hlavně maturitní módní přehlídku a vážně doufám, že to nejhorší rozhodování máme za sebou! téma skupenství vody bylo většinou odhlasováno a i když jsem si přála literaturu, nakonec jsem za vodu možná i radši. o prázdninách se máme s tématem seznámit a v hlavě si uspořádat, co bychom tak chtěli šít. uvidíme, jak se to v září ještě všechno vyvrbí:)
před týdnem jsem si zkusila praktickou maturitu nanečisto... bála jsem se toho, že budu už před prázdninama vědět, že to příští rok nezvládnu, ale já to zvládla na chvalitebnou. možná plus, avšak žádná nervozita kolem toho nebylo, což se u maturity jako takové rozhodně nestane a moje nervozita bude tak obrovská, že budu ráda za jakékoliv ohodnocení krom nedostatečné. konečně jsem se byla podívat na výstavu tima u kamenného zvonu a musím říct, že mě vážně uchvátila:) ten chlap je někoho, koho obdivuji už od dětství a na mrtvou nevěstu bych se mohla koukat pořád dokola.
dneska jsou marsové na slovensku a už vlastně zítra v praze, kvůli artifactu. snad úplně poprvé nejsem tak strašně moc natěšená na koncert... možná je to mou stupidní náladou, možná taky tím, že koncertní horečku jsem měla před týdnem, ale tak či tak, celkem mě to děsí. stoprocentně ale vím, že až si tohle přečtu v úterý, tak budu kroutit nechápavě hlavou a budu si říkat, jak jsem něco takového mohla vůbec napsat. z toho plyne, že se máte příští týden těšit na pořádně nadupaný koncertní článek!
nezbývá nic jiného než vám popřát všem krásně prožité prázdniny, protože u mě nikdy nevíte, kdy se zase ozvu a doufám, že se alespoň s někým potkám v pondělí před tipsport arenou!:))

think of all the beauty still left around you and be happy

7. června 2014 v 14:31 | E.
tak jo, tak jo, tak jo... už mi nejspíš tak trochu dochází, že v pondělí prezentuji před komisí kabát a že třeťákem projdu a že jím možná ani projít nechci a možná jsem taky úplně praštěná, jelikož tu maturitu bych už fakt chtěla mít za sebou. a proč sakra každej článek kecám o maturitě. když ono se vůbec nic neděje, ano mám to ale nudný život. a víte co, mě to vlastně ani nevadí mít nudnej život, protože já fakt neshledávám zábavu v alkoholu, protože ten kec, že nejlepší historky nezačínají "takhle jsem jednou pila vodu", je největší blbost. a nejradši bych lidem, kteří mě do toho alkoholového světa neustále chtějí stáhnout, jednou pro vždy řekla něco pěkně od plic. ufff, dostala jsem to ze sebe:) a ještě jsem byla slušná, bod pro mě!
poslední týden ve školním roce si budeme hezky zkoušet praktickou maturitu na nečisto a já vlastně ani nevím, jestli je to dobře... protože zase na druhou stranu budu už před prázdninami vědět, že praktickou si hezky pěkně půjdu za rok v září zopakovat. ale jinak jsem mám fajn:) začíná léto, blíží se cesta na mars, blíží se morava, blíží se osmnáctka.
ve čtvrtek jsem byla v kině na hvězdy nám nepřály a jak knihu, tak film vám vřele doporučuji! john green je skvělej, i když hledání aljašky mě zrovna třikrát nebralo. a tak trochu bych fakt už mohla začít číst maturitní četbu, i když mám už dost knih načtených, přeci jenom - pořád mi jich šest chybí.
omlouvám se, ale vážně jsem se musela z toho neustálého komandování vypsat... vy si pořádně užívejte letních teplot, které jsem mnohdy až nepříjemné, ale pořád lepší než sníh; zvládněte konec školního roku a těšte se na prázdniny!!:))


there are two things in life that motivate you, the fear of pain and the desire for pleasure

18. května 2014 v 18:06 | E.
půlka května za námi, půlka dalšího měsíce za námi, do letních prázdnin posledních šest týdnů, do marsů čtyřicettři dní, co nevidět bude půl roku z roku 2014 pryč (a to nedávno začal) a čím víc ten čas letí, tím víc se blíží strašák v podobě následujícího roku a já opravdu nevím, jak to všechno budu zvládat - když si to tak vezmu, tak vím, že to budu zvládat, ale asi tak do svaťáku. potom mi dojde, že nic neumím, nic jsem se za celé čtyři roky nenaučila a půjde všechno do háje.
od zítřka do konce května se nepodívám do školy, jelikož máme odborné praxe a tak trochu nevím, jestli je to dobře, vzhledem k tomu, že můj kabát si ještě polotvar neříká a hned ze začátku června jdeme před komisi. středu a čtvrtek jsem strávila v olomouckém kraji... no, zpět jsem si přivezla nejspíše prostějovskou virózu, která se mě už díky bohu pouští. zítra nám držte palce a třeba se podíváme s holkami do paříže za ani jedinou kačku:)
upřímně nikomu maturitu nezávidím a fakt každému přeji, aby ty ústní hravě zvládl - když už za sebou máte ty písemné, tak to vzdát nemůžete... i přesto, že ústní je, alespoň tedy dle mého názoru, daleko těžší. takže pokud se tu najednou nějací maturanti, a já vím, že ano, tak na vás všechny pravidelně myslím a držím palce i u nohou!:) jinak už víte, kam se podíváte během letních prázdnin? potřebuji nějakou inspiraci:)
(omlouvám se, že jsou všechny fotky focené mobilem - byla jsem líná tahat do prostějova foťák)

the world is gonna judge you no matter what you do, so live your life the way you fucking want to

17. dubna 2014 v 23:45 | E.
jak si užíváte pár volných dnů? taky tak milujete ten pocit prvního dne prázdnin a to, když si řeknete, že máte ještě minimálně pět dní nic nedělání před sebou? každopádně čas plyne neskutečně rychle... už delší dobu na mě má silný dopad neustálé aprílové počasí. jednou krásně, jednou sychravo. opět jsem si našla cestu ke zvýšené teplotě a k příšerné bolesti hlavy. postupně se to lepší, ale rozhodně nechci nic zakřiknout, jelikož na to jsem opravdu expert:) před týdnem jsem doufejme úspěšně absolvovala srovnávací testy z odborných předmětů, ale neustále blížící se konec roku ve mně vyvolává nepříjemné pocity. konečně jsem si našetřila a mohla si udělat snad tu největší radost za pár dlouhých měsíců:)) i když mi pořád nedochází, co za necelé tři měsíce zažiji, ale to přijde. neskutečně se těším na tu koncertní horečku... jde vidět, že abstinuji nějak moc dlouho:) už jenom si tajně přát, aby ještě někdo pořádný dojel. postupně se nám rozjíždí jeden menší projekt, na kterém spolupracuji s holkami ze třídy a s jednou skvělou blogerkou, tak snad se co nejdříve můžete těšit na výsledky. užijte si velikonoce, a to i když je třeba neslavíte. to volno za to přeci stojí!

if they can't accept you for who you are, they're not worth it

31. března 2014 v 1:08 | E.
opět se hlásím při brzkém nočním pondělí a musím říct, že mi dlouho nebylo lépe:) ano, stalo se toho, za ty dva týdny, co jsem se neozvala, docela dost. nejzávažnější je nejspíš to, že si nejsem schopná vážit zdraví, které mám, jelikož si vlastní blbostí naštípnout kloub u prostředníku, no.. asi k tomu nemusím víc dodávat. jeden krásně prosluněný pátek jsem strávila s holkami na matějské a patřičně jsme si to užily:))! pár dní zpátky jsem celkem s hrůzou zjistila, že mě čekají už pouze tři měsíce a budu v podstatě v maturitním ročníku - už jenom z té představy se mi dělá sakra zle. absolventská přehlídka, maturitní ples a hlavně maturita se blíží bleskurychlou rychlostí a já si samu sebe nedokážu za rok představit. v posledních dnech mě počasí začíná těšit čím dál tím víc, akorát tedy pondělky, kdy jsem zavřená ve škole až do pozdních odpoledních hodin, si nemůžu nijak užívat.. a přitom já měla vždycky pondělky za ty nejproduktivnější:) čeká nás nový měsíc, nové poznání, nové povinnosti a hlavně pevně doufám, že duben bude patřit mezi ty úspěšné měsíce. tento týden se chystám na výstavu tima burtona a tak se ptám - byl jste tam už někdo? věřím, že se ani nemusím ptát, jestli to vůbec stojí za to:) koukejte si pořádně užívat krásných jarních dnů a ať se vám vše daří!

you can, you should, and if you’re brave enough to start, you will

16. března 2014 v 23:57 | E.
za pár minut mi začne docela náročný týden plný dopisování, jelikož minulý týden mě ani to nádherné počasí neuzdravilo a vlastně ani teď nejsem úplně fit. i přesto jsem ale páteční den po dlouhé době strávila skvěle! do pěti hodin odpoledne jsme s holkami chodily po praze, vlastně jsme dobré tři hodiny byly v nejlepší deserterii široko daleko a konečně jsme probraly vše, co jsme už delší dobu měly v plánu:) pátek jsem potom završila vzpomínkovou podívanou - humanoid city, jelikož to včera byli přesně čtyři roky.. neuvěřitelné, jak ten čas letí. pevně doufám, že si to budeme moct co nejdříve zopakovat:)) víkend byl však na nic. celý dnešek jsem strávila v posteli s ekonomií, češtinou a s materiály. doufám, že jsem tomu nevěnovala tolik hodin jen tak pro nic za nic.
jinak jsem vás chtěla poprosit, jestli mi neporadíte nějakou vážně čtivou knihu k maturitě, jelikož jsem se u většiny neprokousala ani do poloviny. asi jsem vážně moc náročná a radši sahám po knihách, které s povinnou četbou nemají nic společného. děkuju!

 
 

Reklama